כניסה לחברים רשומים

 
חפש את המטמון
1
3 - מלך הגונגל
4 - טג"ח

כיצד להתנהג בסביבת מים זורמים - הרצאה של צח סרור , מומחה רפטינג והצלה בכיר בתחום מים זורמים

סביבת מים זורמים אינה דומה לשום סביבה אחרת שאנו מכירים מחיי היום יום. עין לא מקצועית אינה מסוגלת להבין ולזהות את הסכנות הטמונות בסביבה זו, המהווים גורם סכנה נפוץ לפציעות, טביעה ומוות של מטיילים

 

 

 

כיצד להתנהג בסביבת מים זורמים - צח סרור 

 

פרטים כלליים:

תאריך ההרצאה: 13 ביוני.

שעת התחלה: 19:30.

שעת סיום משוערת: 21:30.

הקדמה

סביבת מים זורמים אינה דומה לשום סביבה אחרת שאנו מכירים מחיי היום יום. עין לא מקצועית אינה מסוגלת להבין ולזהות את הסכנות הטמונות בסביבה זו. ברוב המקרים מטייל יטעה בזיהוי סביבת מים זורמים כסביבה נוחה וקלה לשחייה, חצייה, ו/או, שייט. האמת יכולה להיות ובדרך כלל שונה לחלוטין. נהרות, נחלים, תעלות ניקוז וערוצי שיטפונות המהווים גורם סכנה נפוץ לפציעות, טביעה ומוות של מטיילים. יש להבין כי סביבת מים זורמים שונה לחלוטין מכל סביבה אחרת המוכרת לנו. תחום ההצלה ממים זורמים הינו הקשה והמסובך  ביותר. הסיבה העיקרית לכך היא העובדה שהמים ממשיכים לנוע ולהפעיל כוח ומייצרים זירת חילוץ דינמית ומשתנה  ללא הפסקה. מקרי מוות בנתיבי מים זורמים ועוד אלפי מקרים בעולם כולו שנגרמו כתוצאה מכניסה לנתיבי מים זורמים התרחשו הן בספורט השייט, הן בשחייה ובכניסה לנהרות. מיותר לציין שכמות הנפגעים שלא נהרגו גדולה בעשרות מונים .מספרים אלו לא כוללים אירועים שנגרמו בשיטפונות ואסונות  טבע. כישראלים ,אנחנו פחות מודעים לסכנות שבגופי מים זורמים מפני שבישראל מעט גופי מים  זורמים ורוב השנה בעלי ספיקת מים נמוכה יחסית בהשוואה לשאר העולם.  חשוב להבין את עוצמת המים, ידע זה לבדו יכול למנוע כניסה מיותרת למים ולמעשה למנוע סכנת חיים.

על ההרצאה בראשי פרקים:  

היכרות עם נתיבי מים זורמים (נמ"ז). 

סוגי נמ"ז.  

טופוגרפיה של נמ"ז .  

התנהגות הזרמים (הידרודינמיקה) ציוד המחלץ והמטייל בסביבת נמ"ז.  

סכנות בנמ"ז ובמגוון פעילויות מים אפשריות . הצלה עצמית והישרדות.  

הסכנות בחציה עם רכב. 

להרשמה לחץ כאן

 עלות: תלויה במספר הנרשמים: משוער - 75 ש"ח. העלות תרד מאד ככל שמספר המשתתפים יעלה.

ההרצאה מתאימה ומומלצת לכל אחד ובוודאי לכל מטייל

אודות המרצה: צח סרור 

מומחה רפטינג והצלה בכיר בתחום מים זורמים (Swift Water Rescue). צח, מייסד ספורט הרפטינג בישראל. הקים את בית הספר לחילוץ ממים זורמים בצה"ל (חמ"ז). מאמן ומכשיר את יחידות ממים זורמים של משטרת ישראל מאז 1992, מומחה ויועץ SafeRescue. בעלים של בית הספר להצלה מנתיבי מים זורמים בינלאומי. כמו כן, צח הוא מומחה לחילוץ מנהרות בחברת "מגנוס איתור וחילוץ".   

 

הערות

ההרצאה מתאימה לכל מי שמעוניין.

ההרצאה מהווה הקדמה לקורס חילוץ שיערך בחורף הבא.

 

מחכים לכם,

צוות בית הספר

 


תאריך 13/06/2017 19:30 21:30
מיקום מושב מזור, הגפן 34
מארגן האירוע פלטינות בית הספר לגלישה, טיפוס וחילוץ
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד