כניסה לחברים רשומים

 
4 - טג"ח
1
3 - מלך הגונגל
חפש את המטמון

קירגיסטן למשפחות. טיול ג'יפים בנהיגה עצמית לקירגיסטן המותאם למשפחות עם ילדים. טיול מקסים, מיוחד במינו עם הדגשים לכל המשפחה

קירגיסטן, מדינה הרית יפהפייה, תרבות נוודים, עושר של טבע, מארחים אדיבים, הרים גבוהים, מעברי הרים מדהימים, רכיבה על סוסים, באחד הימים הפתעה אדירה למשפחות.... חופשה מהטבע.

 

 

טיול ג'יפים למשפחות אל קירגיסטן – אוגוסט 2020

 

תאריכי הטיול: 9 באוגוסט 2020.

טיול זה מיועד למשפחות שומרות כשרות עם מינימום 8 משפחות.

 

יום 1, בן גוריון – בישקק.

טיסה בשעות אחה"צ מבן גוריון לבישקק דרך איסטנבול עם חברת פגסוס.

 

יום 2, בישקק – כפר Kyzyl-oi – 260 ק"מ.

נחיתה בשעות הבוקר המוקדמות בשדה התעופה בבישקק, בירת קירגיסטן. הגעה בשעות הבוקר המוקדמות לארוחת בוקר במסעדה מקומית ולאחריה מנוחה במלון עד שעות הצהרים. כמה מילים על בישקק: היא עיר הבירה של קירגיסטן, שממוקמת ב- Chui valleyבחלקו הצפוני של Kyrgyz Ala-Too. העיר נישאת לגובה של 700-900 מטר מעל גובה פני הים, הינה העיר הגדולה ביותר בקירגיסטן, ואחת מהערים הגדולות במרכז אסיה עם מעל 1,000,000 תושבים בעלי 80 לאומים ויותר. סיור קצר בנסיעה אל המלון (אין טעם להקדיש זמן מיותר לעיר). צהרים – נתארגן בזריזות על הג'יפים ונצא לכיוון כפר קיזיל אוי. לאחר התארגנות נצא מבישקק מערבה ודרומה. נעצור על גדת הנהר השוצף לקפה ועוגיות ונקבל הסבר ראשוני על קירגיסטן. נמשיך לטפס לכיוון מעבר ההרים טוז-אאסו (Tuz-Asuu- בגובה 3586 מטר) ומעט לפניו נעצור לתצפית. נחצה את הרכס במנהרה חצובה ונגיע לעמק סוסאמיר (Sussamir), הנקרא גם "האל-דוראדו של הרועים" (Herder's El-Dorado). עמק זה עשיר מאוד ביופי טבעי ופראי, שהוא נקרא בפי המקומיים "אזמרגד המצופה בכסף". נעצור לתה עם דבש ונטעם מכדורי הגבינה המלוחה הקשה. אם יתמזל מזלנו, אולי נצפה באופן עשייתן. נמשיך בנסיעתנו נחצה נופים מרהיבים ביופיים, נעצור להפסקת קפה על גדת הנהר. ונגיע לכפר קיזיל אוי בשעות הערב שם יקבלו את פנינו המקומיים באופן מיוחד ואף נצפה במשחק המסורתי ULAK TARTYSH. נאכל ארוחת ערב ביחד ונלון בבתי המקומיים במתכונת home stay –חוויה מיוחדת!

 

יום 3, אל Kyzyl-oi – Song-kol (האגם האחרון) – 160 ק"מ .

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע בערוץ KyzilKargun אל "הקניון האדום" ולאגם בסביבתו. נמשיך בנהיגה מיוחדת מחוץ לציר אל רכס Kara Kichi pass הנישא לגובה 3364 מטר. בדרך נצפה במכרות הפחם ובנביעות שיצרו בריכת ענק. נצפה מהרכס אל הנחל שעברנו ונחצה את ה-pass. כתלות במזג האוויר, נתארח אצל משפחה מקומית ביורט המסורתי ולבסוף נגיע לאגם Song-Kol, אגם יפיפה וצלול המוקף ברכס סונקול (Sonkul Range) הנישא לגובה 4042 מטר וברכס מולדו-טאו (Moldo Too Range) הנישא לגובה 3900 מטר. בסוף הנהיגה נגיע לכפר יורטות מקסים (גובה 3016 מטר). נתארגן ונצא לרכיבה על סוסים באזור האגם. נחתום את היום בארוחת ערב ולינה בכפר היורטות (Yurt-אוהלי נוודים - מבנה מסורתי מרכז אסייתי, דומה לגר המונגולי).

 

יום 4, Song-Kol - Naryn שמונים ק"מ.

נאכל ארוחת בוקר, נצא ליום מיוחד מאד ויפהפה. נתחיל בחוויית נהיגה לרכס הקרוב ומשם נצפה אל האגם היפהפה. נמשיך בנסיעה לאורך האגם ונגיע לצוק "אמיר" להפתעה שלנו! נמשיך משם לחציית רכס Kalamak Ashu pass הנישא לגובה 3446 מטר. נעצור לתצפית מדהימה על המשך הדרך החוצה את המעבר, ויורדת בצורה חריפה עם 33 פיתולים (33 האחיות – אה-לה כביש שבע האחריות), כשאת רוב הפיתולים ניתן לראות מהתצפית, דבר המעיד על תלילות הירידה. נרד לגובה 1800 מטר בנסיעה איטית וחווייתית. נגיע לנהר ונעצור להליכה קלה אל מפל שוצף נסתר, ואח"כ נעצור לקפה ועוגיות. את המשך הדרך נעשה בנסיעת שטח משולבת בכביש אל העיירה Naryn שם נאכל ארוחת ערב ונלון במלון.

 

יום 5, Naryn – Kochkor – מאתיים שישים ק"מ

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לנסיעה לאורך נהר אקי נרין (Eki Naryn), נחצה את הנהר על גשר גדול, וניכנס לקניון צר שמתחתיו מתחתר הנחל הגדול בקירגיסטן. נמשיך לחצות את הנהר מספר פעמים בקניון צר ותלול, באזור ה- Central Tien Shan mountains שהינו פראי וירוק, בהמשך הקניון הופך למדברי וצחיח. בהמשך היציאה יתגלו בפנינו עמקי ענק רחבים ומרשימים וניסע לאורך ערבות העשב. נצא, כהרגלנו מהציר... וניסע בדרך לא דרך, חווייתית ונעצור להפסקת קפה וארוחת צהריים על אחד הרכסים שמעל עמקי הענק. אם יתמזל מזלנו, נבקר אצל משפחה אשר מגדלת עדרי יקים. יום הנסיעה מרשים בנופיו המשלבים תצפית אל רכסים מושלגים וצידם קרחונים ולצד רכסים צחיחים. עם ערב נגיע אל Kochkor לאירוח בבתי המשפחות. נאכל ארוחת ערב אצל פטימה שם נצפה במופע פולקלור מקומי. נזכה לזמן פנוי במפעל ביתי לייצור ביגוד קירגיזי מסורתי מלבד, שטיחים, כובעים ושאר מזכרות. לינה במתכונת Home stay.

 

יום 6, Kochkor – Karakol – שלוש מאות ועשרה ק"מ

לאחר ארוחת הבוקר בתי המקומיים, ניסע לכיוון אגם איסיקול (Issik-Kul-האגם ההררי השני בגודלו בכל העולם). נעצור לטיול רגלי בקניון "Skazka" (אגדה) על שלל צבעיו ותצורותיו. המשך נבקר בערוץ ברסקון (Barskoon Gorge) בו משתרע אחו אלפיני מרשים המלא ביורטות ובנוודים ונטפס לעבר המפלים. נבקר במפלי מים ונכיר את משפחת מגדלי העיטים, אשר יאפשרו לנו לחזות במסורת ציד באמצעות עיטים, שהיא ערש התרבות הקירגיזית. אם יוותר זמן נצא רגלית אל אחד המפלים השוצפים. נמשיך בדרכנו ונבקר בערוץ ג'טי אוגיז (Jety Ogyz Gorge), ערוץ שבעת השוורים האדומים (Seven Red Bulls Gorge), וה"לב השבור" (Broken Heart), נשמע על האגדה "הנערה והנקמה" ונצפה באחד המקומות היפים בקירגיסטן. ארוחת ערב ומופע פולקלור אצל משפחת דונגן. לינה במלון בקרקול.

 

יום 7, Karakol – Cholpon Ata מאתיים ק"מ

נאכל ארוחת בוקר, ולאחריה נשאיר את כל הג'יפים בבית המלון ונקפוץ אל תוך משאית צבאיות מיוחדות 6x6 של ברית המועצות לשעבר, ונעלה כ- 17 ק"מ לאורך ערוץ אלטין אראשאן (Altyn Arashan Gorge בגובה 3030 מטר) המדהים ביופיו. יום זה יכלול קטעי הליכות רגליות קלות בנופים אלפינים עוצרי נשימה! ארוחת צהריים תשולב בדרך. אופציה: את אבק הדרכים של הטיול נסיר בטבילה מפנקת במעיין "החם והמוזהב". נצא לנסיעה לאורך החוף הצפוני של אגם Issyk-kyl בה נעבור בעמקים Semenosvka ו- Grigorevka.

לינה במלון ב-Cholpon Ata.

 

יום 8 Cholpon Ata – Bishkek מאתיים ושישים ק"מ

ארוחת בוקר במלון. נבקר באתר מרשים בו נראה גילופי אבן מהמאות השמינית ועד החמישית לפנה"ס. נחצה את נופיו של נקיק Boom, בדרכנו אל ראפטינג בנהר צ'ו (Chu river). נגיע לעיר הבירה בשעות הערב, שם תתקיים ארוחת פרידה במסעדה מקומית ולינה במלון. ארוחות בוקר, צהריים וערב כלולות.

 

יום 9 Bishkek – Tel Aviv

השכמה מוקדמת, ארוחת בוקר קלה ויציאה מהמלון אל שדה התעופה.

 

המחיר: 2,420$ למשתתף (4 ברכב).

משפחות עד 7 נפשות בג'יפים מתאימים. המחירים החל מהחמישי יורדים מאד.

 

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית עם יעד ביניים. 

לינה ע"פ המתואר בתכנית.

צ'ק אין מוקדם ביום ההגעה + ארוחת בוקר נוספת ומנוחה עד הצהרים.

כלכלה: ע"ב כלכלה מלאה, הפסקות תה וקפה.

רכב (נהיגה עצמית): ג'יפ 4x4 מסוג טויוטה לנד קרוזר או דומה ברמתו, מממוזג 5 דלתות, 4 מטיילים ברכב.

יום טיול במשאית שטח 4X4, או, 6X6 סובייטית.

דלק לרכבים לכל ימי הטיול.

הדרכה וליווי: מדריך מצוות חברת פלטינום.

מדריך מקומי דובר אנגלית ומכונאי ברכב המדריך.

ג'יפ מדריך כולל ציוד חילוץ ופיקניק.

מכשיר קשר בכל ג'יפ.

כניסות לאתרים כמפורט במסלול הטיול.

העברות.

מופע צייד ע"י עיטים.

מופע פולקלור.

ראפטינג בנהר צ'ו.

מפגש הכנה בארץ

 

לא כלול:

ביטוח נסיעות ומטען.

הוצאות כלליות: שתייה במסעדות, הוצאות אישיות.

 

הערות:

יתכנו שינויים קלים במועדי הטיסות.

פלטינום שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מסלולי הטיול בשל אילוצים כגון: החלטת מדריך בשטח, מזג אויר, תקלות מכאניות ברכבים, התארכות נהיגה ללילה וכו'.

יש להצטייד בדרכון בתוקף לשנה לפחות.

מומלץ להצטייד בביטוח רפואי מתאים לסוג טיול זה.

מסלול הטיול ביום הראשון והאחרון תלויים בשעות הטיסה.

במקרה ויהיו שינויים במחירי הטיסות, היטלי הדלק או שינויים במדיניות חברות התעופה, יעודכנו מחירי הטיולים והטיסות בהתאם.

הרישיון הישראלי (מפלסטיק) משמש כרישיון בינלאומי בקירגיסטן.

שינוי מועד הטיסה (Divide) מוגבל ואפשרי בהתאם לחוקי חברות התעופה.

קבלת רכב ל-2 או 3 מטיילים הינו ע"ב מקום פנוי ובתוספת תשלום.

השכרת רכב: השכרת הג'יפים בפועל מתבצעת מול חברת ההשכרה המקומית.

הג'יפים הינם מחברת השכרה, באחריותם וכוללים ביטוח (למעט צמיגים, זכוכית וגחון).

השתתפות עצמית עד 600$ לרכב.

השכרת הג'יפים כפופה לתנאי חוזה השכירות, שייחתם בחו"ל במועד ההשכרה.

על השוכר להצטייד בכרטיס אשראי בינלאומי בתוקף על שמו לשם קבלת הרכב ולכיסוי תוספות וחיובים אחרים.

כל חיוב ו/או תביעה בגין נזק לרכב באחריות השוכרים בלבד.

חברת פלטינום הינה מתווכת בלבד בין חברת ההשכרה לבין הלקוח.

באחריות כל נהג/שוכר רכב לבדוק את רכבו טרם היציאה לדרך ולהתריע על כל שריטה/פגיעה ותקלה ברכב טרם היציאה לטיול לרבות צילום הרכב עם קבלתו.

אשרת כניסה לקירגיסטן: כל מטייל בעל דרכון ישראלי מחויב באשרת כניסה לקירגיסטן.

את האשרה מקבל המטייל עם הגעתו לקירגיסטן.

על מנת להסדיר את הוצאת אשרת הכניסה יש להצטייד בבאים: 1. דרכון בתוקף לשנה לפחות. 2. דרכון עם 3 עמודים ריקים.

עם הרישום והתשלום יש לשלוח אלינו את צילום הדרכון למייל: info@platinum-tours.com

 

*** ייתכנו שינויים בתכנית ע"פ חברות התעופה.

 

ט.ל.ח.

 

הערה: תנאים טובים לקבוצות משפחות.

 

מחכים לכם,

צוות פלטינום 4X4

מייל: info@platinum-tours.com


תאריך 5/08/2020 - 15/08/2020
מיקום קירגיסטן - מרכז אסיה
מארגן האירוע פלטינום 4X4
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד