צור קשר

כניסה לחברים רשומים

 
4 - טג"ח
1
חפש את המטמון
3 - מלך הגונגל

"דלקת בקרום החשק"

"דלקת בקרום החשק" (הגדל תמונה)

זה לא כל כך פשוט להחליט לחיות שלא כמו רוב בני האדם הסובבים אותך: כשאני הולך לישון החברים שלי רק מתחילים לחשוב על מה הם יעשו הלילה וכמה אלכוהול ירד בגרונם עד איבוד כל דעת; כשאני מתעורר לאימון הבוקר אני משתדל שלא להעיר את התרנגולים.

כשכולם טוחנים בורקסים ונס קפה בדרך לעבודה או ללימודים אני לועס איזה 2 בננות, ביצה קשה ומיץ סלק טרי בטעם של אדמה (שלא לדבר על יוגורט 1.5% עם אגוזים, זרעונים ומיני פירות לעומת קופסת גלידה "chunky monkey" של "Ben & Jerry's").

 

חוץ מזה שיש את אורך החיים המשמעתי עם כל המגבלות למיניהן (שאפילו נזיר טיבטי היה מתקשה לעמוד בהן), אני גם חוטף איזה יום דיכאון פה ושם.

כן, כן. דיכאון אמיתי עם כל המשתמע מכך: הרגשת עייפות מנטאלית, "דלקת בקרום החשק", חוסר רצון להימצאות בחברה ומשמעת עצמית נמוכה שבגללה (או בזכותה) אני אפילו מרשה לעצמי ללגום איזו בירה, לאכול שוקולד או אפילו לשתות קפה חזק עם סוכר.

 זה קורה בעיקר בימי מנוחה, במיוחד אם זה אחרי אימון קבוצה אינטנסיבי או איזו תחרות טובה. הקטע המוזר הזה של דיכאון שמופיע משום מקום וללא כל אירוע מכונן נגרם כתוצאה של "קריז" ל"אנדורפינים" המשתחררים בזמן פעילות גופנית ורמתם בגוף נופלת בימי מנוחה. כאמור: "אנדורפינים (באנגלית: Endorphin) הם חלק מקבוצה של חומרים כימיים המצויים באופן טבעי במוח, ומסייעים לשיכוך כאב ולשיפור מצב הרוח, בדומה לאופיאטים. האנדורפינים משתחררים בעת פעילות גופנית מאומצת, יחסי מין, שמחה, חיוך, צחוק, עיסוי ואף במהלך השינה. כמו כן, ידוע כי אכילת שוקולד משחררת אנדורפינים." (הועתק מוויקיפדיה – האינציקלופדיה מס' 1). 

 

לכתבות נוספות של סלבה

הדפס אותיהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד