כניסה לחברים רשומים

 
3 - מלך הגונגל
4 - טג"ח
1
חפש את המטמון

טיול לירדן אל המדבר האדום, הסלע האדום וואדי חסה - פברואר 2018

טיול חוויתי ומקסים אל ירדן, שכנתנו ממזרח. הטיול, הוא התרפקות על נופים וסיפורים הידועים מן המקרא לצד קבלת פנים חמה ולבבית מן המקומיים. ירדן מצטיינת בנופים מרהיבים: נופים של הרים נישאים במגוון צבעים וצורות בדרום, נופי מדבר במזרח ונופים הררים ומוריקים בצפון המחורצים בעמקים וואדיות עתירי מים וצמחייה.

 

 

טיול לירדן 4-6 במאי 2017 

 

טיול חוויתי ומקסים אל ירדן, שכנתנו ממזרח. הטיול, הוא התרפקות על נופים וסיפורים הידועים מן המקרא לצד קבלת פנים חמה ולבבית מן המקומיים. ירדן מצטיינת בנופים מרהיבים: נופים של הרים נישאים במגוון צבעים וצורות בדרום, נופי מדבר במזרח ונופים הררים ומוריקים בצפון המחורצים בעמקים וואדיות עתירי מים וצמחייה.  

בדרום, וואדי רם, המדבר האדום שאותו הגדיר א. פאלמר (1858) כ"נופים היפים ביותר בעולם", מעוררים השתאות מימי העולים לרגל בדורות הקודמים ועד היום. הנחלים הנשפכים לבקעת הירדן ולים המלח הם מרשימים ומגוונים וחלקם בלתי יאמנו. פטרה, בירתם אפופת המסתורין של הנבטים  היא העיר האדומה החצובה על סלע אבן חול והיא למעשה נקרופוליס (עיר המתים). מונומנטים מרשימים ועוצמתיים החצובים בסלע מספרים על עולם עתיק ומרכז מסחרי חשוב בעבר. בטיולנו נחווה את הנופים, האתרים ההיסטוריים, את המקומיים והסיפורים המיוחדים מלורנס איש ערב ועד מאיר הר ציון. 

 

פרטים כלליים 

תאריכי הטיול: 8-10 בפברואר 2018, ימים חמישי – שבת.

תאריך ושעת יציאה: 8 בפברואר בשעה 08:00.

מקום היציאה והחזרה: מעבר הגבול רבין בערבה. 

הגעה לאילת: אוטובוס, טיסה, מכונית פרטית אותה ניתן להשאיר בחניון שליד מעבר הגבול. 

הסעות בירדן: עם אוטובוס תיירותי ממוזג וצמוד. 

ליווי והדרכה: מדריך ישראלי וירדני וליווי שוטר ממשטרת התיירות.  

 

להרשמה השאר בפרטים כאן

 

תיאור מסלול 

יום חמישי, 8 בפברואר

08:00 – מפגש עם מדריך ישראלי ליד הכניסה של מעבר הגבול בצד הישראלי. מעבר הגבול הישראלי והירדני בליווי המדריך הישראלי ונציג ירדני. 

עלייה על האוטובוס ונסיעה לעקבה וכניסה לאווירה עם ניגובי חומוס, פלאפל וסלט במסעדה מקומית. נמשיך לסופר מקומי ונצטייד במים, נשנושים ויאאללא לדרך.  

ניסע  על דרך המלך הרחבה המובילה לרבת עמון ונפנה מקץ שעה לוואדי רם, המדבר האדום.  

על גבי ג'יפים מקומיים נצא לטיול רכוב ורגלי שבו נחווה את נופי המדבר האדום על שלל גווניו ותצורותיו, נטייל רגלית בקניון חזאלי עם כתובות עתיקות.   

נחזור לכפר ומשם ניסע לכיוון פטרה למלון ברמת 3 כוכבים לארוחת ערב ולינה.  

 

יום שישי 9 בפברואר

ארוחת בוקר ונסיעה קצרה לפטרה. 

ניכנס בשער המרכזי לפטרה, העיר האדומה. למעוניינים ניתן לרכב על סוסים עד הכניסה למעבר הסיק (פחות מק"מ). ניכנס לסיק הצר ונתחיל ללכת לכיוון האתרים המרכזיים של פטרה. 

בסוף הסיק, מעט לפני היציאה הצרה והמעט חשוכה נראה את המראה המפורסם של החזנ'ה (חזנת פרעון, חזנה = אוצר). זהו המפורסם והמרשים שבקברי פטרה שהפכה לסמלה של העיר ושל ירדן כולה. נבין איך המונומנט האדיר הזה נבנה על סלע חלק מלמעלה למטה ואיך דווקא הוא אינו מייצג את האדריכלות הנבטית.... 

נטייל לאורך הוואדי ונבקש המונומנטים המרכזיים. רחוב החזיתות, הקברים המפורסמים, מקדש האריות המכונפים, האמפיתאטרון, הקרדו ועוד.  

למעוניינים, טיפוס של כ- 40 דקות במדרגות החצובות בסלע האדום אל מנזר א- דיר הצופה אל הערבה, זהו אחד הקברים החצובים המרשימים והשלמים של העיר. נצפה אל הערבה ונחזור כפי שבאנו. 

נחזור לארוחת ערב ולינה במלון.

 

יום שבת 6 במאי

ארוחת בוקר, עלייה על האוטובוס ונסיעה לכיוון שמורת דנה. מעל השמורה נראה תצפית יפה אל השמורה ואל הערבה. 

נרד בנסיעה ארוכה אל הערבה וניסע לכיוון השפך של וואדי חסה. נצא לטיול רגלי בן כשעתיים בתו וליד הזרימה של וואדי חסה אל מנהרת הבולדרים והספא בטבע. נעצור לקפה ותה וארוחת צהרים קלה, רחצה במים הקרירים וחזרה לאוטובוס. 

משם נסיעה למעבר הגבול. 

 

עלות:  

מחיר לאדם בחדר זוגי – 385 דולר. 

תוספת לאדם בחדר יחיד – של 65 דולר. 

 

המחיר כולל: 

עזרה במעברי הגבול. 

2 לילות במלון עם ארוחות בוקר וערב. (חצי פנסיון). 

2 ארוחות צהרים של היום השני והשלישי. 

כניסה לוואדי רם ולפטרה. 

מדריך מלווה ישראלי. 

מדריך מקומי. 

שוטר ממשטרת התיירות. 

אוטובוס תיירותי ממוזג. 

  

המחיר לא כולל: 

מיסי מעבר גבול (כ- 107 ₪ בצד הישראלי, כ- 10 דינר בצד הירדני). 

מים לטיול. 

נסיעות בישראל אל מעבר הגבול וחזרה. 

טיפים למקומיים. 

שתייה בארוחות. 

 

ציוד אישי: 

תיק / מזוודה עם בגדים ל- 3 ימים, נעלי הליכה טובות, נעליים לכניסה למים, בגדים קלים, כובע, כלי רחצה, מגבת (לוואדי חסה), סוויטשירט מומלץ לערב. תיק גב לטיולים הרגליים שבו יהיה הציוד האישי, אוכל ומים למשך הפעילות. 

בנוסף: דרכון בר תוקף ל- חצי שנה לפחות, ביטוח נסיעות, מצלמה מומלצת. 

 

נתראה,

צוות פלטינום היפראקטיבי


תאריך 8/02/2018 08:00 - 10/02/2018 17:00
מיקום ירדן, וואדי רם, הערבה וואדי חסה
מארגן האירוע פלטינום
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד