כניסה לחברים רשומים

 
4 - טג"ח
חפש את המטמון
1
3 - מלך הגונגל

נחל רחף מהנחלים היפים והמאתגרים במדבר יהודה עפ גלישה ב- 8 מפלים. קניון יפהפה

נחל רחף מהיפים והמאתגרים במדבר יהודה הוא קניון צר ועמוק עם מפלים רבים שבחלקם אחרי שיטפון יש גבי מים עמוקים המחייבים ידע בשחייה.

נחל רחף

 

קניון נחל רחף נחל רחף או בשמו הערבי ואדי חפחף הוא קניון קצר כקילומטר אורכו אך עמוק ביותר הכולל מפלים רבים מכתשות וברכות מים, במצוק הצפוני של הקניון ניתן לראות עמדות ירי שהותקנו ע"י הבדואים לציד יעלים הבאים לשתות מים מגבי הקניון. הקניון מאפשר לחובבי הגלישה חוויה רטובה ואתגרית מיוחדת במינה. מבנהו ש הקניון מאפשר להיכנס או לצאת באמצע הנחל ע"פ שיקולי המדריך. אורכו של הנחל ומספר מפליו (הגבוה 37 מ' לערך) מחייבים תכנון מדוקדק של לוח הזמנים, הציוד, המים והמזון והלבוש. חובה להביא פנסים לנחל.

 

איך מגיעים: מכביש 90 ים המלח, בין אבני הדרך 222-223, יש שלט חום המפנה לנחל רחף ודרך עפר סלולה לחניון הלילה.

 

תאריך: יום שבת, 23 במאי.

דרגת קושי: בינוני +, מחייב שחיה בגבים אם ישנם.
סוג ואורך המסלול:
סנפלינג, היקפי, 4 ק"מ.
משך ההליכה: 8 שעות

שעת מפגש: 06:00. (אופציה - לינה לילה לפני כן בחניון).

שעת סיום: 17:00 בחניון.

 

מחיר לנחל רחף: 270 ש"ח למשתתף.

 

מסלול הליכה וסנפלינג:

מחנים ליד חניון הלילה של נחל רחף, עולים בשביל המסומן בסימון שבילים ירוק של מעלה רחף. זהו מעלה קדום ומתחבר בראשו למעלה מור. השביל עולה בסדרת פיתולים. לאחר טיפוס קצר השביל עובר על קוו גובה אחד וממנו יוצא שביל אל אמצע נחל רחף למסלול הקצר. למסלול הארוך ממשיכים לטפס על מעלה רחף עד לראשו (שם תצפית מקסימה אל ים המלח) לאזור רמה מישורית לכיוון דרום מערב עד למפגש עם שביל שסימונו שחור. פונים לכיוון מזרח בואדי קטן היורד לאפיק נחל רחף.  נגלוש בסדרה של מפלונים קטנים בתוך אפיק הנחל עד לפיתול חד ושם המפל הראשון בגובה של כ- 12 מ', סנפלינג. ממשיכים בערוץ דרך מפלונים בני 4 עד 8 מ' גובה שניתן לעקוף או לרדת בקלות, חלקם עם גבים המתמלאים במי שיטפונות. מגיעים למפל מס' 2 בגובה 16 מ', בראשו גב גדול אותו יש צורך לעבור בשחייה אם הגבים מלאים. מגיעים למפל מס' 3 בגובה 30 מ' ומיד לאחריו מפל מס' 4 בגובה 6 מ' ממשיכים דרך מספר מפלים קטנים הניתנים לעקיפה ומגיעים למפל מס' 5 בגובה 8 מ' ולאחריו מפל מס' 6 בגובה 7 מ' נרד ונמשיך תוך מעקף של מספר מפלונים קטנים אל מפל מס' 7 בגובה 15 מ' לאחריו מפל מס' 8 גובהו 15 מ' יורדים לגב גדול שוחים ומגיעים אל מפל מס' 9 בגובה 40 מ'. זהו המפל האחרון שבתחתיתו גב ענק מלא סחף, מימן עולה שביל סימון שחור על הגדה הדרומית ומתחבר בהמשכו למעלה רחף ולחניון. 

 

ציוד אישי:

 

תרמיל גב בינוני, נעלי הליכה, בגדים מתאימים לעונה, בגדים להחלפה, ניילונים לבגדים ושקיות אטומות לדברי ערך, אוכל ומים, כובע, חומר דוחה יתושים, קרם שיזוף, לבוש חם לערב.

 

כתמיד נערוך רשימת טרמפים לנוחיות המשתתפים.

 

 

הנרשמים יקבלו דף מידע מפורט.

 

נתראה,

צוות היפרארטיבי

 

 


תאריך 23/05/2020 06:00 17:00
מיקום נחל רחף במדבר יהודה
מארגן האירוע פלטינום - היפראקטיבי מועדון טיולים משוטטים
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד