כניסה לחברים רשומים

 
4 - טג"ח
חפש את המטמון
3 - מלך הגונגל
1

מלך הג'ונגל בקוסטה ריקה - מסע 4X4 בנהיגה עצמית

מסע מלך הג'ונגל 4X4 יתקיים בקיץ 2013 בקוסטה ריקה, המסע ייחודי וראשוני במבנהו. צוות ההכנה יצר תמהיל של אתרי קוסטה ריקה הידועים עם מעברים מיוחדים ביניהם.

 

 

מלך הג'ונגל מסלול שטח 4X4 ואקשן בקוסטה ריקה (11 לילות – 12 ימים) 

 

מסע מלך הג'ונגל 4X4 יתקיים בקיץ 2013 בקוסטה ריקה, המסע ייחודי וראשוני במבנהו. צוות ההכנה יצר תמהיל של אתרי קוסטה ריקה הידועים עם מעברים מיוחדים ביניהם.

במסע זה משולבים נופים ואתרים מדהימים לצד דרכי נהיגה מאתגרים ושפע של אטרקציות על הדרך. חלקים מהמסלול הם ראשוניים וזאת תהיה הקבוצה הראשונה שתיסע לשם במתכונת מלך הג'ונגל. מתוכנן מפגש עם שבט מקומי. אופייה הגיאוגרפי של קוסטה ריקה המצויה כ- 10 מעלות מצפון לקו המשווה נהנית מאזור טרופי מגוון ומיוחד. גודלה הכולל של קוסטה ריקה הוא 51,100 קמ"ר (למעלה מפי 2 מישראל). במרכז קוסטה ריקה נמצא הרכס הגבוה ביותר הנקרא סרו צ'ירפו עם הפסגה הגבוהה ביותר, 3,820 מ' מעל פני הים. קוסטה ריקה היא ארץ מסבירת פנים, עם נופי בראשית, בעלת עושר עצום של חי וצומח. אופייה אף מקנה לכל חובבי הפעילות והאקשן מגוון גדול של אפשרויות. אחד מאוצרות הטבע המרכזיים של קוסטה ריקה הוא ה...קפה שנחשב לאחד המשובחים בעולם. מתאים לנו. במסע ישולבו פארקים מדהימים, אומגות, סנפלינג, רפטינג ועוד. 

 

שימו לב: כמו בשנים הקודמות, גם השנה אנו ממליצים לאלו מביניכם שיכולים ורוצים לארגן קבוצת חברים ולהינות ממחירים קבוצתיים ותאריכים לבחירה. פנו עוד היום אלינו. מינימום לקבוצה: 12 איש ולפי 4 אנשים בג'יפ. ניתן גם לצאת עם 2 אנשים בג'יפ בתוספת מחיר. 

 

תאריכי המסע המתוכנן: סוף יולי 2013 ( תאריכים מדויקים ימסרו לנרשמים). 

למי זה מתאים? לשוחרות ושוחרי מסעות מיוחדים, תרבויות ואקשן בשטח, חובבי נהיגה ובעלי ניסיון בשטח. מסלול מומלץ מאד. 

 

 

 תכנית המסע: 

 

יום ראשון שדה"תסאן חוזה  

ברוכים הבאים לקוסטה ריקה, העברה מאורגנת למלון בסאן חוזה עיר הבירה. 

לילה במלון סליפ אין או דומה– חדר סטנדרט  

זמן נסיעה משוער חצי שעה  

 

יום שני – איראזו - טוריאלבה – אורוסי – סאן חוזה

 (ארוחות: בוקר, פיקניק צהריים, ערב)  לאחר ארוחת הבוקר נעלה  על רכבי ה 4*4 לנסיעת שטח בדרכי עפר לא סלולות  המובילות  להר הגעש אירזו ועמק אורוסי ונחזה במגוון מרשים של אורכידאות ובתצוגה מרהיבה של צמחים טרופיים. נבקר בעמק השופע והירוק של אורוסי שהינו אתר ההתיישבות הספרדית הראשונה. זאת הזדמנות לבקר בכנסיה ובמנזר שנבנו ב-1742 על חורבותיה של הכנסייה אוחרה שהיא השנייה בעתיקותה בקוסטה ריקה וגם בסכר קאצ'י.   

נמשיך במסע לפארק טוריאלבה. האתר המעניין והמרכזי בפארק זה, המשתרע על שטח של 12,570 דונם הוא כמובן הר הגעש טוריאלבה. בגובה של 3,340 מטר מעל פני הים. טוריאלבה חולק את בסיסו עם הר הגעש אירזו מה שגורם לכך שהם מזוהים כ"הרים התאומים". ההר מציג שלושה לועות ברורים וגדולים לצד עוד כמה לועות שהושחתו בעקבות פעילות וולקנית.
הלוע המרכזי הוא גם העמוק ביותר, כ-50 מטר קוטרו. למרגלותיו נמצאות עוד שתי כיפות – טיאנדילה ( בגובה 2,790 מטר) וארמנדו (2,750).  

בפארק המדהים ביופיו  נהר רחב על מימיו הלבנים , הרים גבוהים וקניונים עמוקים.
לילה במלון סליפ אין או דומה– חדר סטנדרט  

 

יום שלישי –  סאן חוזה - לנדס אין לאב – קומבו קנופי וסופרמן  

(ארוחות: בוקר, פיקניק צהריים, ערב) לאחר ארוחת בוקר , יציאה לכוון Lands in Love  הממוקם בלב ליבו של יער עננים מרהיב. בדרך לאחר שנעבור את העיר סאן רמון נעלה על דרך עפר באורך של כ-40 ק"מ במשך כשעה וחצי, ואח"כ נמשיך בדרך ללנדס אין לאב בלב ליבו של יער העננים. כשנגיע ליער העננים נהנה מחוויית קנופי מעל צמרות העצים  לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא של היער. 8 כבלים, 11 פלטפורמות, 3 מסלולים, 2 גשרים תלויים וטרזן סוינג סה"כ -845 מ' מלהיבים שמתאימים למלך הג'ונגל. אחר כך, עוד כבלים אתגריים, 3 כבלים תאומים לחוויה משותפת . הכבל הארוך ביותר הוא 750 מ' (ניתן גם לגלוש כ"סופרמן"), מגדלי  פלדה, גשרים תלויים, מהירות תנועה 80 קמ"ש, 150 מ' מעל לעמק הנסתר. 

לילה במלון לנדס אין לאב – חדר סטנדרט 

זמן נסיעה משוער שעה וחצי שעה  

 

יום רביעי – לנדס אין לאב – קניונינג – ראפטינג רמה 5  - באלדי מעיינות חמים - ארנל

(ארוחות: בוקר, צהריים, ערב)  ארוחת בוקר ואחריה נהנה מחוויית קניונינג (סנפלינג מפלי מים) המתרחשת בתוך שמורת יער עננים של טבע מגוון וצבעוני: עצי ענק, צמחייה, חיות בר, ציפורים ועוד. מתחילים בהליכה קלה בת 10 דקות המובילה לכבל באורך 150 מ' המוביל לפלטפורמה הבנויה על עץ, ממנה ירידה בחבל בת 6 מ' ואח"כ הליכה של 150 מ' לגשר תלוי, ממנו תתחלנה עוד 4 ירידות נוספות. הראשונה בת 51 מ' מהגשר אל המפל ואח"כ עוד 3 בתוך מפלי מים שונים  בגבהים של, 13, 11 ו-22 מטרים. הסיור ממשיך בהליכה בת 300 מ' אל אטרקציית ה- “Super Tarzan swing”, נהר הבלסה, על בריכות השחייה הטבעיות שלו ולמפל. 

בהמשך – ראפטינג ברמה 5- האקסרימי ביותר בקוסטה ריקה, 7 מפלים ושאר הפתעות בדרך מובילות לשעתיים וחצי בלתי נשכחות. 

אח"כ  יציאה לאזור ארנל שבצפון מחוז אלאחואלה הקרוב לגבול עם ניקרגואה. בדרך נעבור בדרך משנית (עפר) יפהפייה באורך של כ-50 ק"מ, במשך כשעתיים בין סודה לאס רוקאס לעיירה לה טיגרה, אח"כ נמשיך לנסוע מעט על דרך אספלט ואז שוב נרד לדרך עפר קצרה יחסית של 25 ק"מ בנסיעה של כ-45 דקות. 

באזור ארנל נוף שופע ירוק שגשמים טרופיים שומרים על רעננותו כל ימות השנה, נהרות גועשים, מעיינות חמים, לגונות, פארקים, צמחיה וחיות בר , ניסע לארנל בדרך עפר של כשעה וחצי רצופת חוות ונופים יפהפיים. 

לקראת הערב, רחצה במעיינות החמים באלדי להנאה ומרפא וגם לנשמה. באתר 25 בריכות מ 35 עד 67 מעלות, מפלים ומגלשות מים. ארוחת ערב במקום. 

לילה במלון סיירה ארנל או דומה – חדר סטנדרט 

זמן נסיעה משוער כשעתיים וחצי  

 

יום חמישי -   ארנל –  מונטה ורדה - גשרים תלויים  - סיור לילי 

(ארוחות: בוקר, פיקניק צהריים, ערב)  לאחר ארוחת הבוקר נעלה על הג'יפים ונצא לאזור סנטה הלנה ומונטה וורדה . נעבור דרך העיירה טרונדורה בשבילי עפר ונחצה את נהר הצ'יקיטו משך הנסיעה 4.5 שעות, 50 ק"מ של דרך עפר (נסיעה זאת בכבישים צרים ועקלקלים. נוף מרהיב של מפרץ ניקויה ואיי האזור ילוו את דרכינו לדרך מכוסה יער המכונה "ההר הירוק" (מונטה ורדה). משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1400 מטר ושמרה על האזור בעזרת ארגונים פרטיים והפכה אותו לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגית בהן המבקרים נפגשים עם כל בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. 

עם הגעתנו נצא למסלול בן 1.9. מייל בתוך היער במהלכה נחצה 8 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם נע בין 170-560 רגל וגובהם הוא בין 40 – 260 רגל.  

אח"כ סיור לילי בשביליו של יער העננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות , צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד 

לילה במלון אל אסטבלו או דומה – חדר דה לוקס. זמן נסיעה משוער ארבע וחצי שעות 

 

יום שישי–  מונטה ורדה – מפל סאן לואיס

(ארוחות: בוקר, פיקניק צהריים, ערב) לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מפל סאן לואיס (בדרך לא סלולה ובוצית סמוכה לנהרות, 45 ק"מ, 3.5 שעות ) שביער העננים סנטה הלנה. צמחייה צפופה וירוקה מעטרת את המפל שגובהו  כ - 100 מטר ויוצרת רקע נאה למפל המרשים ומעורר ההשראה. המפל מתנפץ על צוקי סלעים ו "מתיישב" לבסוף בבריכה בה נוכל להתרענן בכיף במים הזכים והצוננים. תפאורה מושלמת לפיקניק באווירה פסטורלית. בין הצמחייה הירוקה והעשירה נבחין בקופים וציפורים בין צמרות העצים.  

לילה במלון אל אסטבלו או דומה – חדר דה לוקס 


יום שביעי -   מונטה ורדה – דרכי עפר (טכני) – 4*4 בדרך לברומילייאס רינקון דה לה וייאחה 

(ארוחות: בוקר,  פיקניק צהריים, ערב)  לאחר ארוחת בוקר נצא לכיוון גאוונקסטה. לפני היציאה לכיוון נעלה על ה-4*4 לסיור שטח טכני (10 קילומטרים = 3 שעות). נמשיך צפונה במסע על רכבי ה- 4*4 לרינקון דה לה וייחה  - פארק אקולוגי וולקני בצפון קוסטה ריקה. נוף הפארק הוא של חרוטים געשיים, לועות מעשנים, אגמי לוע, מעיינות גפרית, נביעות תרמו-מינרליות ובוץ רותח. "גרעינו" של הפארק הוא הר הגעש רינקון דה לה וייאחה (1895 מטרים). הפארק מכוסה ביער גשם טרופי והוא עשיר בבעלי חיים, ביניהם הטפיר הנדיר ו"ענני" פרפרים  צבעוניים הכניסה תהיה בשמורת הברומיליאס בדרך עפר (25 קילומטרים = 5 שעות, חוצים גשר בדרך). 

לילה באכסניית ברומולייאס  

זמן נסיעה משוער שלוש וחצי שעות 

 

יום  שמיני –  רינקון דה לה וייחה – סיור שטח ברינקון דה לה ויאחה  

(ארוחות: בוקר, פיקניק צהריים, ערב) לאחר ארוחת בוקר נסיעת שטח בפארק רינקון דה לה ויאחה  דרך יער טרופי יבש כשסביבנו החי והצומח הייחודיים לאזור הגעשי. פארק זה נחשב לאחד הנחשבים ביותר בקוסטה ריקה.  

משם נמשיך למנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בדרך, בטארקולס  (Tarcoles) סיור ומפגש מקרוב עם קרוקודילים מסוגים שונים, רוב הדרך באספלט, בין אורטינה לפאריטה דרך עפר לא סלולה, 60 ק"מ, 6 שעות. 

לילה במלון סאן באדה, חדר סטנדרד  

 

יום  תשיעי – מנואל אנטוניו – פלאייה פאבונה

(ארוחות: בוקר, ערב) הבוקר נצא לפלאייה פאבונה, עיירה ציורית הממוקמת בחלקה הדרומי של קוסטה ריקה קרוב לגבול עם פנמה. כולל מקטע דרך עפר בדרך בין פוארטו חימנז לפאבונה. לילה בקבינות בפלאייה פאבונס 

 

יום עשירי – פלאייה פאבונס – קןרקובדו 

(ארוחות: בוקר, ערב) בבקר ניקח סירה לכיוון קורקובדו פנינת הטבע האמיתית של קוסטה ריקה, מקום שהוגדר על ידי ה"נשיונל ג'יאוגרפיק" "the most biologically intense place on Earth in terms of biodiversity, יער ראשוני ושטח גדול של יער גשם טרופי, בין האחרונים מסוגו שנותרו בעולם. שפע ועושר של צמחיה וחיות בר ביער דחוס צפייה בחיות ג'ונגל ייחודיות ,עצי ענק, כ- 400 סוגי ציפורים ובכל סוגי הקופים של קוסטה ריקה משולב עם סיור רגלי מאתגר. 

לילה בקבינות בפלאייה פאבונס 

 

יום אחד עשר – פלאייה פאבונס – שבט הבורוקאס – חבל עמק אורוסי  

(ארוחות: בוקר, ערב) בדרך נעצור למפגש מרתק עם השבט המקומי ה"בורוקאס" בו נכיר את אורח חייהם הייחודי, את אמונותיהם ואומנותם. 

לאח"כ נמשיך לצפייה בעמק אורוסי על נופיו המרהיבים 

לילה במלון מיראדור סאנצ'ירי או דומה חדר סטנדרט 

 

יום  שנים עשר – אורוסי – שדה התעופה 

(בוקר) חזרה לנמל התעופה בהתאם למועד הטיסה. הערה: יש להגיע לדלפקי חברת התעופה 3 שעות לפני מועד הטיסה. 

 

 

עלות:

4,200 $ לאדם בחדר זוגי.
תוספת ליחיד בחדר: 770$. 

 

הערות 

  • המחיר לאדם הינו בדולר (ארה"ב) וכפוף לשינויים ללא הודעה מוקדמת על פי קביעת הממשלה בדבר הטלת מיסים. 
  • כל תוכנית כפופה לשינויים בהתאם לתפוסת בתי המלון בעת אישור ההזמנה. במקרה של תפוסה מלאה, תיבחר האפשרות הקרובה והטובה ביותר.
    יתכנו התייקרויות
    /הוזלות במחירים בהתאם. 
  • יתכנו שינויים במסלול. 
  • מחושב לפי 4 אנשים ברכב. 

 

לינה 

 

תחבורה: 

 

אוטובוס בהתאם לגודל הקבוצה ביום מס' 1 משדה התעופה למלון "סליפ אין" 

רכב מסוג טויוטה פראדו עם 7 מושבים ל-4 נוסעים החל מיום מס' 2 - 12 

 

ארוחות:  

כמצוין בתכנית. 

המחיר כולל טיולים מודרכים עם מדריך מקומי בין הימים 1-12 

 

המחיר לא כולל: 

  • משקאות והוצאות אישיות 
  • אופציות לטיולים ופעילויות שלא מצוינים בתכנית  

 


תאריך 1/07/2014 - 10/07/2014
מיקום קוסטה ריקה
מארגן האירוע בז/פלטינום
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד