צור קשר

כניסה לחברים רשומים

 
4 - טג"ח
חפש את המטמון
1
3 - מלך הגונגל

הנה זה מגיע !!! טיפים על סין. כתבה: ענב כהנר לחברות וכולנו נהנים

לא היה לי קל, אבל הזמן קצר והמלאכה מרובה. כולכן כבר בסין ואני מרגישה מחויבות ואף שליחות קלה כדי לעזור לכן למצוא את עצמכן בטירוף

 

לא היה לי קל אבל הזמן קצר והמלאכה מרובה וכולכן כבר בסין ואני מרגישה מחויבות ואף שליחות קלה כדי לעזור לכן למצוא את עצמכן בטירוף .ענב כהנר 

אז, לפני הכל- כמה דברים בסיסיים, שבטח רובכן כבר קלטתן: סין מדינה קשה מאוד. ההתנהגות של האנשים, חוסר התקשורת, הגודל... מלא אנשים לא אוהבים אותה וצריך להגיע מוכנים להתמודדות. ההמלצה העיקרית שלי- להגיע עם ראש פתוח, לצחוק ממה שמעצבן ולהיות יותר מחודש ימים! לוקח כמה שבועות להתרגל אז הזמן הטוב ביותר הוא מעל חודש, בדיעבד, הייתי נשארת יותר מחודשיים ואני בטוחה שעוד אחזור מתישהו בחיים! תעשו כרטיס סטודנט, כמובן שלא צריך להיות אמיתי, כי זה נותן הנחות מטורפות בכל המדינה וזה משתלם.תביאו לונלי כי זה מאוד עוזר רק תיקחו בעירבון מוגבל הרבה דברים כי סין משתנה כל הזמן, באמת בקצב משוגע. חוץ מזה, שיחון סיני עם תעתיק סיני הוא חובה כי ככה מראים להם מה כתוב והם מבינים אתכם, אחרת זה ממש חסר סיכוי. מחשבון ופנקס גם עוזרים בשביל תקשורת והתמצאות.
העונות הן לא מאוד חשובות... לדעתי עכשיו, אמצע השנה, זה יהיה לכם מעולה כי עוד לא קר ממש וההרים יתחילו להיות מושלגים, אז יהיה יפה ממש. וגם זה לא עונה של הרבה תיירות פנים אז לא כל התחבורה הציבורית תהיה מפוצצת (כמו שהיה לי ביולי-אוגוסט- שימו לב שאז הגסטהאוסים והתחבורה מלאים עד אפס מקום ורצוי להזמין מקום כשבוע ויותר מראש או להסתפק בנסיעות על הרצפה בקרון עם התרנגולים...), עוד משהו לגבי תחבורה: רכבות יותר זול מאוטובוסים (אבל לא תמיד יש) ולפעמים יש אוטובוסי לילה שזה קצת יותר יקר אבל עם מיטות במקום ספסלים וחוסך את הכסף על לינת לילה, חוץ מזה- חוויה. גם ברכבות יש כמה רמות: soft sleepers- שזה שינה בקרון משלכם, hard sleepers- קרון פתוח ולא יוקרתי, מומלץ לנסיעות ארוכות ושל לילה, soft sleepers- מקומות ישיבה נוחים וטובים, hard sleepers- הסיוט הגדול ביותר שיש- כסאות כואבים בגב עם מלא סינים שאוכלים בשר משומר מסביב- תמנעו מזה!!! אגב, יש גם no seat ואתן יכולות לעשות את ההקשר... המחירים תואמים לרמת המקום.
חשוב מאוד לברר עם אנשים איפה כדאי לישון, גסטהאוסים מומלצים ושיש בהם אנשים כי לי זה עשה את סין, אבל הכל תלוי אופי טיול ובן אדם. אני אמליץ לכן על כמה מקומות אבל יכול להיות שזה כבר השתנה אז תראו את האווירה.


וספציפי יותר: יונאן: המחוז של המיעוטים, מחוז דרומי שגובל עם וייטנאם ובורמה, נראה לי שגם לאוס וטיבט מה שאומר שהוא מורכב מהמון שבטים מיוחדים ששמרו על חלק מהאופי או המסורת שלהם וחוץ מזה יש בו נופים יפהפיים. 

 קונמינג: עיר הבירה של המחוז. תכל'ס, חוץ מלעבור ממקום למקום או להתאקלם טיפה בHamp הגסטהאוס האדיר שלה אין באמת מה לעשות שם. יש בעיקרון דברים שאפשר לראות שם כמו הר שמשקיף על העיר ועל אגם ענק ומפתיע שיש סביבה וכמה מנזרים ופארק נחמד ומושקע שבו אפשר לראות קצת הווי סיני.. אבל בגדול, לא אטרקטיבית ממש. באזור ההמפ, בצד של הפגודות (ולא של המדרחוב) יש מסעדות מקומיות מצוינות וטעימות. תיהנו מהמחירים של הכל כי ככל שמצפינים זה עולה... 

 הBack door עוד לפני שמתחילים- האזור הזה הוא בסימן שאלה תמיד כי הרבה פעמים יש שם מהומות של הטיבטים וחוסמים את הגישה של התיירים לשם אבל שווה לחלוטין להיות שם. הטיבטים ממש אדירים (הם כמו סינים אבל ערסים ושם אין "ני-האו" אלא "תשידלה"). משנגרילה אפשר להגיע לעיר שנקראת דאוצ'אן ולצאת ממנה לטיול בשמורה שנקראת ידינג. שמענו שהיא יפיפיה וגם ראינו ממנה תמונות מטורפות ולדעתי שווה לכם ממש להיות שם, היא גם זולה יותר מכל השמורות האחרות ופחות מתויירת. תבררו על זה וזה ישתלם. 

ליטנג- "העיר הגדולה" של האזור, עיר קדושה לטיבטים, גובה של 4000 ומשהו ופשוט נופים מעלפים של ערבות דשא, שמיים כחולים, הריפ מושלגים, יאקים ו... מ-ה-מ-ם (למרות שזה כל האזור, לא רק בליטנג), בעיר יש רחוב אחד עיקרי שבו הדברים התיירותיים, אגב- סינים לא ממש מתיירים שם אז זה לגמרי תיירות חוץ- יש שם את הpeace guest house שהוא מקום נחמד בניהול של טיבטי מגניב שיודע מלא על האזור וחולה על ישראלים וגם (הפתעה) יודע אנגלית מעולה! יש גם את המסעדה של מס' צ'אנג (או משהו כזה) וזה אוכל מעולה והוא גם יודע מתי יש קבורת שמיים שזה העיקר של המקום, המסורת של הטיבטים שככה הם קוברים את המתים, מרטשים את הגופה ונשרים מגיעים ואוכלים אותה.. לצערי לא ראיתי כי אצלנו אף אחד לא מת. חוץ מזה יש שם מעיינות חמים, הבית של אחד הדלהי לאמה (השלישי!?) ומנזר יפיפה בראש הגבעה, שווה לעשות שם ביקור. בקיצור- אחד המקומות השווים ביותר בסין. 

טה גונגעיירה של רחוב אחד, יש שם גסט האוסים מקסימים (לא ללכת לזה שבכיכר אלא לזה של טיבטית גדולה ואימהית עם חדרים פסיכודליים) וטיולי יום ממש יפים ואפילו אפשר לעשות הום-סטיי אצל איזו משפחה שגרה בערך לבד, אנחנו לא עשינו והצטערנו כי זה נשמע פשוט מדהים, ישנים איתם באוהל עם היאקים... מיוחד! חוץ מזה, יש שם גם מנזר אבל לא יודעת מה יש בפנים, הוא יפה גם מבחוץ וגם יש שם סטופה ממש מעל המנזר שהיה ממנה נוף משוגע...! חוץ מזה, יש שם מעין מסעדה- קפה של מערבית אחת שהתחתנה עם סיני, אנג'לה, וזה מקום די מגניב והיא יכולה לעזור להתארגן לטיולים, שכחתי איך קוראים לה. מקום יפה בטירוף!!!!!!  

 

דנבה"כפר" לפי הלונלי- זה בעצם עיר ענקית שיושבת על צל הר מעל נהר. האמת, לא חובה כי אין ממש מה לעשות שם אבל די אהבנו- יש אזור עם מגדלי שמירה מיוחדים ונחלים יפיפיים וכפרים אמיתיים ואותנטיים עם בנייה אדירה, יש את הנהר היפה, יש מדרחוב שמלא בפעילות וחוץ מזה, מקום חמוד, חם יותר ואפשר ממנו לצאת לטיולים בכל מיני כפרים אחרים רחוקים יותר, כמובן בתשלום. 

 

קנדינג- אין שום סיבה להיות שם! זו עיר תיירותית (יש שם dicos!! ואפילו kfc) וזו לגמרי עיר מעבר- אם צריך לעבור... יכול להיות שאפשר לוותר, תלוי באוטובוסים 

 

חוץ מזה...  

יש שם את האזור המערבי יותר שמגיע לגבהים של 6000 כמעט (כמו דגה) ומכמה שהיו שם שמעתי שזה מדהים ביופיו אבל קר בטירוף... מלא מלא מלא נסיעה אז תראו לפי הזמן והכוח 

 

צ'נגדו- תכל'ס, מבחינתי- זו בירת סין האמיתית! עיר כיפית בטירוף שגולת הכותרת שלה זה הגסטהאוס המדהים Sims Cozy, כיף שם בקטע אחר, במיוחד אחרי ההרד-קור של הבק-דור- זו עיר ע-נ-ק-י-ת של 4 מיליון תושבים ויש שם כל רשת מזון שקיימת בעולם, אוכל סיני מעולה (ברחוב של הגסטהאוס יש את ילד הפלא, מסעדה של מוסלמים שיש שם ילד סיני שמכין את הנודלס בעצמו ותזהו אותה גם ע"י כל התמונות של המנות על הקיר ורק צריך להצביע ולהגיד "ציגה"), חוץ מזה, מעבר לכביש יש שוק אוכל עם באוצ'ה מצוין ומלא פירות וכל ערב שווה לצאת למועדים המטורפים של הסינים כמו הCC ואחרים שבהם הסינים יפנקו אתכם בשתייה חופשית רק כי אתם מערביים או ללכת לjelly fish שזה פאב-מועדון של ישראלים צעירים. אה... יש שם גם פנדות. זה די מגניב... באזור צ'נדו יש גם את אמישאן ולישאן שהם יש "טרק" לפסגת הר גבוה ואת הבודהה הגדול ביותר בעולם, זה אמור להיות קל להגעה (ע"י רכבת של כמה שעות) וגם יפה מאוד, גם שם לא היינו. 

ג'וג'איגו- שמורת טבע שנמצאת בצפון סצ'ואן ולידה עוד כמה שמורות שונות בנוף (חואנלונג ושמורה שעושים בה טרק סוסים, שכחתי את השם שלה) אבל לא במחיר ובעודף תיירים סינים. השמורה נמצאת במעין ואדיות מוקפות בהרים גבוהים עם המון אגמים כחולים שנראים כמעט לא אמיתיים, זה די יפה ומיוחד, במיוחד בדיעבד, לצערי לא התלהבנו מזה כמו שציפינו אבל זה באמת מקום מיוחד. 

 זהו, חברות יקרות... יש עוד מיליון מקומות, מיליון חוויות ואפשרויות ואני בטוחה שתצליחו למצוא את הדרך המתאימה לכם... תצאו מנקודות הנחה שאין סיכוי בעולם להספיק הכל אבל מה שהספקתם- זכיתם ותיהנו ממנו כמה שאפשר. 

אני מקנאה בכן מאוד מאוד מאוד ומקווה שתחשבו עליי מידי פעם ותיהנו כפול גם בשבילי... 

אוהבתתתתת! 

ענב 

 

הדפס אותיהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד