צור קשר

כניסה לחברים רשומים

 
3 - מלך הגונגל
4 - טג"ח
1
חפש את המטמון

כתבות מונגוליה - מלך הג'ונגל

המיתוס המקומי מספר כי הזאב האפור הזדווג עם איילת השחר כחול העין ומהזיווג הזה נולד המונגולי הראשון - אמיץ כזאב ומהיר כאיילה.

 

שמי התכלת הנצחיים מסע ג'יפים אתגרי במונגוליה - יולי 2012

שמי התכלת הנצחיים מסע ג'יפים אתגרי במונגוליה - יולי 2012

שמיים כחולים במונגוליה אינם רק למתבונן בשמיים שהם באמת כחולים, אלא, ויותר מכך, הם נצחיים והנצחיות זאת אמונה במונגוליה. ג'נגיס חאן יצר חוק בינלאומי והכיר בעליונותם של "שמי התכלת הנצחיים" על כל בני האדם, שליטים ואנשים פשוטים, בני כל הדתות.
מונגוליה 4X4 2014- פרטים נוספים

מונגוליה 4X4 2014- פרטים נוספים

מסעות יתקיימו ביולי אוגוסט בכל שנה במונגוליה.
זהו איננו עוד מסע, או טיול ג'יפים.
מלך הג'ונגל יהיה מאתגר מבחינות רבות. ראשית, היעד עצמו. אחר כך היקף הטיול, כלומר הקילומטרז'. וגם הנהיגה, הטופוגרפיה, הדרכים, המדבר, המים, הבוץ והאתגרים הטכניים הצפויים במהלך המסלול.

מסכ אולטימטיבי ב... מונגוליה (סיור הכנה)

מסכ אולטימטיבי ב... מונגוליה (סיור הכנה)

יצאתי למסלול הכנה מרתק מאין כמותו באזורים הרריים מופלאים, במעברי מים עצומים ובינות דורסים ועדרי סוסים. תמהיל מיוחד של נופי מונגוליה ואתריה, לצד היכרות עם אנשיה ותרבותה, יעניקו מנות גדושות של חוויות לשוחרי המסעות האמיתיים. קדימה, יוצאים לדרך!
ייחודה של מונגוליה

ייחודה של מונגוליה

שלושה שבועות סיירתי ברחבי מונגוליה; טיפסתי למרגלות הקרחונים שבמערב וגלשתי אל האגמים, חציתי את הדיונות ואת רכסי הגרניט, ביקרתי במקדשים וצפיתי בעורות דורסים. כששואלים אותי מה ייחודה של מונגוליה, אני משיב ללא היסוס: המונגולים.
מונגוליה - ארץ השמיים הכחולים

מונגוליה - ארץ השמיים הכחולים

עדר של סוסים טופף לאיטו במרחב שביני לבין האגם; סוסים שחורים, לבנים, מנוקדים ומוכתמים. לאסקימואים יש שורה שלמה של ביטויים לתיאור שלג והשפה המונגולית עשירה במילים שנועדו לתאר את צבעו המדויק של כל סוס. הסוס הוא גאוותה של מונגוליה. המונגולים לומדים לרכוב עת שהם לומדים ללכת.
אירוח מושלם אצל הגר המונגולי

אירוח מושלם אצל הגר המונגולי

מזג האוויר של מונגוליה אינו מאיר פנים מעבר לעונת הקיץ, וגם אז, השמים מתקדים לעתים. מכאן מנהגי הכנסת האורחים של המונגולים. אין ברירה אחרת. מי שיישאר לישון בחוץ, ספק אם יקום בבקר שלמחרת.
האימפריה מכה שנית - קווים לדמותו של ג'ינגס חאן

האימפריה מכה שנית - קווים לדמותו של ג'ינגס חאן

טרם הגעתי לארץ הענקית הזו, השם "מונגוליה" התקשר אצלי בדמיון לפראי ולאקזוטי, ללוחמים מלוכסני עיניים, לגמלים נודדים במדבר גובי ולסוסים פראיים הדוהרים בערבות.
המונגולים עלו בהיקף כיבושיהם ובמהירותם על כל עמי הערבות. שום רצף מערכות של אומה יחידה, לפני המונגולים, לא הביא לשליטה צבאית בשטח בהיקף כזה.
"הגיבור האדום"

"הגיבור האדום"

בשלב ראשון, שום דבר אינו נראה אקזוטי. אפילו הפרצופים המונגוליים החייכנים שבבית המלון לא בישרו על החוויה המיוחדת. ברגע שמזיזים מאולן בטאר את המחיצה הרוסית המאובנת, מגלים עיר המזכירה בחזותה ובאווירתה את טיבט; מקדשים בודהיסטיים, גלגלי תפילה ומלמולים "הוֹ מאני פָּדמֶה הוּם"
בעקבות הזמן האבוד

בעקבות הזמן האבוד

כאשר יצאנו מאולן בטאר, הבנו שמדובר במסע, לא רק על פני המרחב, אלא קודם כל בזמן.
מונגוליה היא אחד היעדים האחרונים שנותרו באסיה למחפשי ההרפתקאות.

פולקלור במונגוליה

פולקלור במונגוליה

האירוע הפולקלוריסטי החשוב במונגוליה הוא הנאדאם, שמשמעו "פסטיבל" ומתרחש מדי שנה, בראשית חודש יולי. זהו אירוע חברתי ששמו המלא הוא "פסטיבל שלושת המשחקים" וככזה הוא כולל היאבקות מונגולית, מרוצי סוסים וירי בחץ וקשת.
סרטון מונגוליה

סרטון מונגוליה

סרטון מדהים על מונגוליה שקיבלנו מישראל פיילר
עבור לתוכן העמוד