כניסה לחברים רשומים

 
חפש את המטמון
1
4 - טג"ח
3 - מלך הגונגל

טרק באוגוסט לקירגיזסטן

הכנו טרק מדהים על מסלול אלפיני יפהפה. אזור הטיול נמצא באזור המזרחי של קירגיזסטן ברכס הרי הטיאן שאן (ההרים השמימיים). רק השם כבר מעיד היטב על הטרק המיוחד הזה. הטרק ברמת מיטיבי לכת, אך, את רוב הציוד נעמיס על פורטרים. מספר המקומות מוגבל.

 

 

                                        היפראקטיבי משפחות מטיילות, טרק בקירגיזסטן – אל הרי הטיאן שאן, ההרים השמימיים  

 

 

כמה מילים על קירגיזסטן 

מדובר במדינה צעירה במובן של חיי עצמאות ותהליך פרידה מאימא רוסיה הגדולה מאז פירוק ברית המועצות באוגוסט 1991. התרבות הקירגיזית היא תרבות מיוחדת של נוודים הרריים עם מוזיקה ייחודית ו"האפוס של מאנאס" – אוסף סיפורים, שירים ואגדות על חייו והרפתקאותיו של הגיבור המיתולוגי מאנאס ולוחמיו האמיצים. מאנאס שנחשב לאבי האומה הקירגיזית, ליכד את השבטים הקירגיזיים במאבקם לעצמאות מול השבטים הקילמיגיים באזור. האפוס מהווה חלק נכבד מההיסטוריה של העם הקירגיזי.   

נמשיך עם המחשה בדרך של אגדה... 

אגדה קירגיזית מספרת, שכשאלוהים חילק את העולם למדינות, נציג העם הקירגיזי נרדם בשמירה (שבר שמירה בעגה שלנו...). כשהתעורר, התברר לו, לדאבונו, שאין לו חלקת אדמה. אלוהים לא יכול היה לעמוד מול תחנוני הנציג של העם הקירגיזי הידוע בטוב ליבו ובהכנסת האורחים הנדיבה שלו, לכן נתן לעם הקירגיזי את הפנינה של מרכז אסיה המכונה, "חלקת האלוהים",  ואכן, זאת אחת המדינות היפות בעולם.   

את רוב שטחה של קירגיזסטן, שבה עוברים חלק מנתיבי המשי, תופס רכס הרי "טיין-שאן" שאורכו כ- 2,500 ק"מ. טיין שיין, בתרגום ההרים השמימיים, מכונים גם "טנגרי-טאג", הרי הרוח. הרכס האימתני, שגובה פסגתו המכונה "פיק פיבודי" (פסגת הניצחון ברוסית), הוא 7,349 מ' מעל פני הים, עובר בגבול עם קזחסטן, קירגיסטן, אוזבקיסטן ומערב סין.

 

תאריכי הטיול: 

תאריך יציאה: 16 באוגוסט.  

תאריך חזרה: 24 באוגוסט. 

 

טיסות:

 

16/8/17 - תל אביב בישקק: 11:10, נחיתה באיסטנבול בשעה 13:20, המראה לבישקק בשעה 20:05, נחיתה בבישקק בשעה: 04:10.

24/8/17 - בישקק - תל אביב: 05:35, נחיתה באיסטנבול בשעה 08:20, המראה לתל אביב בשעה 12:20, נחיתה בארץ בשעה: 14:35.

 

 מסלול הטיול 

יום 1: ת”א בישקק
ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה דרך יעד ביניים אל בישקק, בירת קירגיזסטן. 

 

יום 2:  Airport – Bishkek city, Tokmok-Issukkul Lake-Bokonbaeva
הטיול שלנו בקירגיזסטן מתחיל לאחר טיסת לילה לבישקק.  

ננחת בשדה התעופה הסמוך לבישקק וניסע לעיר. בישקק שוכנת בעמק הנהר צ’וי (Chui), סמוך לגבול עם קזחסטן, היא בנויה בסגנון סובייטי ומלאה בפארקים וגנים ציבוריים ארוחת בוקר במסעדה המקומית.  

נצא לסיור קצר בעיר הבירה של קירגיזסטן הממוקמת בעמק נהר הצ'ואי בגובה של 700-900 מטר מעל פני הים היא אחת הערים הגדולות של מרכז אסיה ואת העיר הגדולה ביותר של קירגיזסטן עם אוכלוסייה מעל 800 אלף בני אדם, זה אוכלוסייה רב לאומית נושאת יותר מ -80 לאומים, בסביבות 11 בבוקר, ניסע ל- Tamga, בדרכים יפהפיות ונבקר בערוץ BOOM. נגיע Boom Gorge, שהייתה פעם היה בירת השושלת Karakhanid. בצהריים, נמשיך לנסוע לאורך החוף הדרומי של אגם Issyk-Kul (שנחשב לאגם האלפיני השני בגודלו בעולם). אגם איסיק קול נחשב לאגם האלפיני השני בגודלו בעולם (אחרי ימת טיטיקקה על גבול פרו-בוליביה), ומשמעות שמו היא “האגם החם”, בגלל הפעילות התרמית בקרקעית האגם הגורמת לכך שמימיו לא יקפאו אפילו בשיא החורף הקר של הטיאן-שאן. נגיע Bokonbaeva, ארוחת ערב ולינה בבית הארחה. 

נסיעה של 260 ק"מ שימשכו כ- 6-7 שעות. ארוחות בוקר, צהרים וערב כלולות. 

 

יום 3: Bokonbaeva- Tamga-Jety Ogyz
לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל Jety Ogyz Gorge הממוקם במורדות הצפוניים של Terskei Ala כ -35 ק"מ מערבית מהעיר  Karakol. אורכו של העמק הוא כ- 40 ק"מ. בדרך נצפה אל תצורות סלע אדומות הידועות כ- 7 השוורים המכונים ה"הלב השבור". נספר שם את האגדה...  

המדרונות בערוץ Gorge מכוסים בעצי אשוח כחול אשוח לאורך 25 ק"מ של הנהר השוצף. הכביש עובר לאורך הנהר הכוללים חציית חמישה גשרים. זהו החלק הצר ביותר של הדרך, מאוחר יותר הקניון הצר יפתח לתוך מה שנקרא שדה הפרח Kok Jaiyk. זהו החלק העליון של עמק Djety Oguz Djety Oguz  שבמרכזו פסגת Oguz Bashi peak הנהדר בגובה של 5,165 מ'. 

נתארגן ונצא לטרקצ'יק רוחני קצר מול Oguz Bashi peak. שביל ההליכה יהיה לאורך נהר בערוץ מיוער צר מאוד בדרך אל כרי דשא אלפיני. כאן, על מרבד פרחים, עם אוויר פסגות צלול ומתוק עם הנופים המדהימים, נשכח את המבחנים ונתמכר ונתחבר לטבע. נחזור אל המחנה. 

ארוחת צהריים במחנה. אחאי הארוחה נצא לטרק אל מחנה האוהלים למרגלות Telety Pass. ההליכה כ 6-7 ק"מ לא קשה במיוחד לאורך נהר West Telety. 

ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים Telety Pass בגובה 3,050 מ'. 

נסיעה של כמה שעות והליכה של 4-5 שעות. כולל ארוחות בוקר, צהרים וערב. 

 

יום 4: Trek over Telety pass (3800m) down to Karakol gorge (2500m) 

לאחר ארוחת בוקר נעלה אל המעבר (פס). העלייה ברובה אינה קשה מאוד וההליכה לאורך שביל צר עם עלייה קלה. בשני מקומות לאוך העלייה לפס יש עליות תלולות למדי, שבהם נתאמץ קצת יותר. למעלה, על הפס בגובה, 3,800 מ' נהנה מהנוך העוצמתי של הסביבה, נצטלם ונצלם.  

הירידה מעברו השני של הפס היא פשוטה למדי וההליכה היא במדרון רחב ועל פני כרי דשא אלפיני עם עשבי תיבול ומגוון פרחים, לאורך צדו המזרחי של נהר הטלטי. קצת אחר כך נלך ביער לאורך שביל מכוסה שורשים. 

ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים במחנה "קרקול" בגובה 2,500 מ'.  

הליכה של כ- 18 ק"מ כ- 6-8 שעות שעות. כולל ארוחות בוקר, צהרים וערב. 

 

יום 5: Trek along the gorge to “Sirota” hut and to Ala Kol Lake (3532m 

ארוחת בוקר, התארגנות וירידה לאורך הערוץ כק"מ אחד, נחצה את הנהר על גשר שיובילנו לתוך היער בצדו השני. ההליכה לאורך מדרון תלול מכוסה עשב שבהמשכו מתפתל, חוצה את הנהר הגואה, ומגיעים למקום מאד יוצא דופן הנקרא צריף הר Sirota. במקום צריף עץ שבתוכו שולחן, ספסלים ואח. נראה מסביב לצריף מספר פסלים של בעלי חיים ואלילים המגולפים בעץ. זה נראה כמו מקום הלקוח מאגדה. בקיצור... מקום מקסים לשבת, לנוח, לאכול חטיף. 

לאחר ההפסקה נמשיך בשביל שיעלה גבוה יותר, נצא ממתחם היער ונמשיך בהליכה לאורך הנהר עד למפל יפה זורם מטה מאגם קול. 

ארוחת ערב ולינה ב Ala Kol באוהלים בגובה של 3,600 מ'. 

הליכה של כ- 9 ק"מ כ- 6-8 שעות שעות. כולל ארוחות בוקר, צהרים וערב. 

 

יום 6: Trek over Ala Kol pass (3800m) passing Ala Kol Lake and descend to Arashan gorge (2600m). 

ארוחת בוקר ויציאה לטרק באזור אגם מורן המשתרע ממזרח למערב ע"פ 2.8 ק"מ בעומק של 500 מ'. "אלה קול" פירושו "אגם צבעוני" בשפה הקירגיזית. בהתאם לאור ולכיוונו המים עשויים לשנות את צבעם. האגם יכול להיות בצבע ירוק אזמרגד, או, טורקיז עם כתמים לבנים הנראים כעננים, או, ירוק בהיר או אפור כהה ואפילו שחור. 

במהלך ההליכה ליד האגם נהנה מהנוף נפלא הנשקף ממנו. כשנגיע קרוב לאגם נראה כמעט את כל גודלו של האגם ונוף הפסגות המדהימות סביבו.  - Aksu, Djitit, Karakol, Oguzיקח עוד כשעה וחצי להגיע למעבר. נרד מן המעבר במדרון ומאוחר יותר על פני עמק רחב של ונופים ציוריים, עדרי בקר וצאן אל יער היורד לעמק Arashan. 

נגיע למחנה האוהלים וניתן למי שרוצה להיכנס ולהירגע במעיינות מים חמים עם אמבטיות תרמיות  גדולות (כמו בריכות קטנות) ארוחת ערב ולינה במחנה "Altyn Arashan" באוהלים בגובה 2,600 מ'. 

הליכה של כ- 18 ק"מ כ- 6-8 שעות שעות. כולל ארוחות בוקר, צהרים וערב. 

 

 

 

יום 7: Altyn Arashan gorge – Karakol city 

ארוחת בוקר באתר הנופש. 

אתר הנופש Altyn Arashan נוסד בשנת 1963, הוא מפורסם בשל מעיינות המים המינרלים החמים שלו. אתר הנופש יש בקתות עץ הממוקמות על אחו גדול ללא עצים על הגדה הימנית של נהר Arashan. 

נרד במדרונות הצפוניים של גדת הנהר השמאלית מכוסים עצי אשוח מלווים בתמונה בלתי נשכחת של מרחב עם עצים ירוקים כהים פסגות הרים מעל 5,000 מ'.  

ההליכה לאורך ערוץ יפהפה בקטעים צרים מאד שחלקם לא עולים על 30 מ' נרד בשדות ירוקים עם מרבדי פורחים ומעיינות קריסטל. נגיע לכפר קטן - אקו סו (השם בא מן המעיינות החמים). נעלה על משאית שטח מיוחדת ואת 10 הק"מ הבאים נעשה בנסיעה אל העיר קרקול. 

ארוחת ערב ולינה במלון 

הליכה של כ- 6 ק"מ ונסיעה 4-5 שעות. כולל ארוחות בוקר, צהרים וערב. 

 

יום 8: Karakol  – Bishkek city. 

ארוחת בוקר וסיור בקאראקול השוכנת בצידו המזרחי של אגם איסיק קול, למרגלות הרי הטיאן שאן. קאראקול היא עיירה רוסית ישנה אשר הוקמה באמצע המאה ה- 19 ע”י הקוזקים. נבקר במסגד דונגאני (סיני מוסלמי), מבנה סיני במראהו המשמש כמסגד, ובכנסייה הרוסית האורתודוכסית היפה הבנויה כולה מעץ ללא כל שימוש במסמרים. אם זמננו יאפשר זאת נבקר באחוזת הקבר של מגלה הארצות הרוסי ניקולאי פרז’וולסקי, שנקבר פה לבקשתו לאחר שמת ממחלת הטיפוס, ונשמע את סיפורו המדהים. בבוקר המאוחר נצא לנסיעה בת כ-5 שעות לחופו הצפוני של איסיק קול. ככל שיספיק לנו הזמן נעצור לביקורים בדרך – בחופי איסיק קול, בציורי הסלע של צ’ולפון אטה ואולי גם במגדל בוראנה אופציה – רפטינג בנהר יפהפה.  

נגיע לבישקק ונתארגן לשהות במלון. 

נצא לארוחת ערב חגיגית ופרידה. 

 

נסיעה של 400 ק"מ. כולל ארוחות בוקר, צהרים וערב 

 

יום 9  19/9/17: בישקק – ת”א
יציאה לשדה התעופה בשעות הבוקר המוקדמות – דרך יעד ביניים חזרה ארצה. 

 

הערות לטרק: 

הטרק מיועד למיטיבי לכת עם בריאות טובה. 

הטרק הררי וגבוה יחסית ומרחקי ההליכה לא ארוכים מידי. 

עם זאת, בשל הגובה ואופי הטרק צירפנו לטרק פורטרים (סבלים) שייקחו את מירב הציוד האישי עבור המטיילים. כך שהטרק יהיה עם תרמיל במשקל נמוך. (יותר פרטים על ההתארגנות תשלח לנרשמים). 

אין צורך להביא אוהלים. במחנות שנגיע אליהם יקבלו כל 2 מטיילים אוהל אחד. 

הלינות יהיו גם בבתי הארחה ומלונות ע"פ התכנית בהרכב של 2 בחדר. 

למעוניינים לבד ללא בן זוג להיות באוהל / בית הארחה / מלון, ניתן בתוספת תשלום של 110$.  

קירגיזסטן היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, שינויי מועדים של אירועים וכיו”ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריך הטיול יעשה שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים. 

כל הנרשמים יוזמנו לערב היכרות עם הרצאה קלה ושיחה. 

 

הערות כלליות 

המחיר לטרק הוא נמוך יחסית ונובע מקשרי החברה על חברות התעופה והספקים השונים. 

בסוף החודש יעלה מחיר הטיסות ב- 100$, כפוף לאישור על מקום בטיסות. 

כדי להבטיח את המחיר מומלץ לשלם את המקדמה כדי לשמור מקום ומחיר. 

המחירים הינם מיוחדים לסטודנטים בלבד והעדיפות היא לציבור הזה.  

למשתתפים בקבוצת הגיל הכוללת של הסטודנטים ושאינם סטודנטים בפועל, נא ליצור קשר עם המשרד.  

שינויים בשערי המטבע יחולו גם על טיול זה. תשלום המקדמה תשמר גם את שערי המטבע

 

המעוניינים לדבר אתנו בכל עניין הקשור לטרק, נא להתקשר לאורי: 03-5365054

 

מחיר 

המחיר לאדם: 1910 דולר.  

להרשמה לקבלת לינק ואפשרויות תשלום לחצ/י כאן: https://goo.gl/forms/uoQ5aZv7CpkTlGP53

 

המחיר כולל:  

טיסה בין לאומית דרך יעד ביניים (איסטנבול). 

מסי נמל. 

עלות ויזה קבוצתית. 

לינה – בבתי הארחה ובאוהלים ל- 2 אנשים על המסלול כפי שרשום בתכנית. 

כל ההסעות וההעברות בקירגיזסטן. 

כלכלה: פנסיון מלא במשך כל ימי הטיול והטרק. (כל הארוחות).  

מדריך ישראלי בעל ניסיון. 

מדריך מקומי (המתמחה בטרקים).  

צוות מקומי של סבלים (פורטרים) שייקחו חלק מהציוד שעל המטיילים. 

כניסות לכל האתרים והשמורות בתכנית.  

מיסים אקולוגיים.  

בקבוק מים מינרליים לכל אדם לכל יום טרק. 

ציוד כללי לטרק. 

אוהלים ללינה ע"פ הכתוב בתכנית. 

טיפים למדריך ולסבלים. 

 

המחיר אינו כולל:

 

ביטוח רפואי ומטען. 

משקאות קלים ואלכוהול. 

כל מה שלא כתוב בצורה מפורשת בתכנית. 

 

הערות לטרק בקירגיזסטן 

טרק לקירגיזסטן הינו טרק למיטיבי לכת, זהו טרק בנופים אלפיניים מדהימים. משך ההליכה בכל יום ופירוט המסלול נמצאים בתכנית הטיול. 

תרופות וחיסונים – אנא פנו ללשכות הבריאות או למרפאות המטיילים הסמוכות למקום מגוריכם. כמו כן אנו ממליצים להתייעץ עם רופא המשפחה שלכם לגבי תרופות אישיות. 

לפני יציאת הטרק נעביר אליכם רשימת טיול אישי וטואליטיקה מומלצת לטיול. 

 

הרשמה 

יועבר טופס קישור מאובטח לתשלום. 

ניתן לשלם בהעברה.

 

דמי ביטול טיסות:
ביטול מיד אחרי הכרטוס – 60$. 

60 ימי עבודה לפני מועד הטיסה - 360$.  

30 ימי עבודה ועד 5 ימי עבודה – 85% דמי ביטול. 

מתחת ל- 5 ימי עבודה – 100% דמי ביטול, לא יהיו החזרים. 

לא ניתן לשנות שם אחרי כרטוס בשום שלב.

 

כלל התשלום: 

מרגע ההרשמה ועד 60 ימי עסקים לפני היציאה- 120$ דמי ביטול. (לא כולל ביטול טיסות) 

60-30 ימי עסקים לפני היציאה - 450 $ דמי ביטול (לא כולל דמי ביטול טיסות).
30 ימים- 15 ימי עסקים לפני היציאה 1200$ דמי ביטול.
15 ימי עסקים ועד היציאה  – 100% דמי ביטול (לא יהיה החזר) 

אם הונפקה עבורכם אשרת-כניסה (כ- 75$), לא יהיה בגינה החזר ולא תיכלל בכתוב לעיל. 

 

חברת פלטינום – תעמוד לצד הלקוח במקרה של ביטול ותנסה להקטין את דמי הביטול למינימום האפשרי. 

 

** אנו ממליצים לרכוש ביטוח רפואי ומטען הכולל סעיף מבטח כנגד דמי ביטול. 

 

אנו מאחלים לכל הנרשמים חוויה שמימית, יוצאת דופן וטרק שלא ישכח. 

 

צוות היפראקטיבי 

פלטינום 

03-5365054 

 


תאריך 15/08/2017 - 24/07/2017
מיקום קירגיזסטן
מארגן האירוע פלטינום - היפראקטיבי מועדון טיולים משוטטים
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד