כניסה לחברים רשומים

 
1
חפש את המטמון
3 - מלך הגונגל
4 - טג"ח

מונגוליה בדהירה - מסע מופלא למונגוליה - קיץ 2015 לסטודנטים בלבד

לסטודנטים שוחרי טיולי עומק, תרבויות עתיקות, שבטים רחוקים, נופים פראיים, היסטוריה מרתקת של המדינה שהשפעתה ניכרת בעולם עד היום, מוזמנים לעלות על מטוס איתנו למסע מיוחד.

מונגוליה בדהירה - מיוחד לסטודנטים

שלום רב, 

בחודש אוגוסט 2015 יתקיים מסע מיוחד לסטודנטים למונגוליה. המסע מתוכנן לשוחרי מסעות טבע ותרבויות ומשלב יום טרק מיוחד בשמורת הטבע טרלז' שמורה מיוחדת בצפון מזרח מונגוליה, טרק על סוסים בצפון מונגוליה אל שבט אבוד וטרק רגלי נוסף ליד חופסגול. המסע המתוכנן הוא ראשוני בייחודו ובמבנהו. המסע יהיה מאתגר מבחינות רבות: היעד עצמו, היקף הטיול, הטופוגרפיה, הדרכים, הרכיבה על סוסים, השבט הנידח והטבע הראשוני. הלינה תהיה במבנים מונגוליים מסורתיים, באוהלים תחת כיפת השמים, ובבתי מלון ביום הראשון והאחרון באולן בטאר.

לסרטון בעקבות האייל הלבן לחץ כאן

המסלולים יעברו באזורים הרריים מופלאים, במעברי מים עצומים ובינות דורסים ועדרי סוסים. תמהיל מיוחד של נופי מונגוליה ואתריה, לצד היכרות עם אנשיה נשותיה ותרבותה, מתובל בסיפורו המדהים של ג'ינגס חאן, יעניקו מנות גדושות של חוויות לשוחרי המסעות האמיתיים. במהלך הטיול נתארח במהלך אחד מהימים בקרב בני שבט הצאטן – שבט שמתקיים מגידול של איילי צפון וגם היום שומר על אורח חיים נוודי וייחודי. המפגש ייעשה תוך מתן כבוד לתרבות נדירה זו ותוך הקפדה על שמירת טבע וטיול אחראי. 

 

ועוד, ננסה "לצוד" על הדרך את פסטיבל הנאדאם שמתקיים באזורים שונים במונגוליה. (ראו תיאור בהמשך). 

 

 פרטי המסע:

תאריך יציאה: 6 באוגוסט 2014

תאריך חזרה: 17 באוגוסט 2014

טיסות: חברת אל על לבייג'ינג וחברת מיאט לאולן באטאר. (יתכנו שינויים בתאריך היציאה והחזרה)

מדריך: אלון רסולי

 

המחירים כוללים: טיסות, מיסי נמל ובטחון, הדרכה, כלכלה ע"פ התכנית, כניסה לאתרים, לינה (2 בחדר) בלילה הראשון במלון באולן בטאר, כל הלילות בתכנית - לינה בגר קמפ ואוהלים ע,פ התכנית, טרק טרלז', טרק על סוסים במשך 5 ימים, טרק להר הגדול (IKHUUL), טיול לפסגה מטריפה הצופה על כל אגם חופסגול. 

 

המחיר לא כולל: ביטוח נסיעה לחו"ל (ניתן לעשות דרכנו את הביטוחים המתאימים), ויזה לסין, הוצאות אישיות וביגוד למסע. יום טיול ולינה בבייג'ינג. 

למשלמים בש"ח, התשלום יהיה לפי שער המחאות גבוה ביום התשלום. 

 

 הערות 

המחירים נכונים להיום. שינויים במחירי הטיסות ושירותי הקרקע יחולו גם על הצעה זאת עד לשלב החתימה. 

ע"פ אל על צפויה עלייה במחירי הטיסות לסין והם יחולו על הצעה זאת, אם וכאשר. 

המחיר לא כולל לינה של לילה בבייג'ינג ליד שדה התעופה ויום חופשי (מודרך) בעיר.

בתוספת מחיר ותיאום עם הקבוצה טיול לחומה לסינית ב- ג'יאנקו - אזור פראי ולא משוחזר של החומה מציע הזדמנות מדהימה של טרק במרחק של כשעתיים נסיעה מבייג'ינג. בחלק זה החומה מטפסת על פסגות תלולות מאד שבוניה התמודדו עם טופוגרפיה ושיפועים מרשימים במיוחד והופך את הטרק לאתגרי במיוחד. הטיול יתקיים ביום האחרון לפני הטיסה לישראל.

המחירים לא כוללים ויזה לסין, טיפים, ביטוח והוצאות אישיות.

יתכנו שינויים בתכנית ובלוח הזמנים. 

 

ט.ל.ח. 

 

להרשמה לקבלת פרטים נוספים ולהזמנה למפגש והרצאה: לחץ כאן

 

 עוד מידע והערות: 

המסע מתאים למנוסות ומנוסים ושוחרי מסעות וחוויות יוצאות דופן, סקרנים, בעלי יכולת הליכה ורכיבה בשטח.

 

מה זה קמפ גר: מעין מלון מקומי הבנוי בעונת הקיץ מגרים שבהם מיטות סדינים, שמיכות וכריות. הגרים נקיים מאד ובמרכזם תנור עצים עם ארובה. לכל קמפ גר יש מבנה מרכזי למקלחות ושירותים + אוהל מרכזי גדול לארוחות. חשמל בקמפים יש גנרטורים הפועלים בלילה בשעות מסוימות. כמו בכל דבר גם בקמפ גרים יש רמות שונות. הלינה המתוכננת היא בקמפים הטובים ביותר על המסלול.  

 

ויזות: למונגוליה אין צורך בוויזה. לסין יש צורך בוויזה לשתי כניסות, אף שמדובר בהלוך בטיסת המשך. עלות הוויזה כיום כ- 200 ₪. נשמח לטפל באשרות באופן מרוכז לכולם.  

 

פסטיבל נאדאם 

בפסטיבל הנאדאם (3 המשחקים) המונגולים חוגגים את העצמאות שהכריזה הממשלה המונגולית משנת 1921 מהאחיזה הסינית. זהו חג לאומי המציין את יום השחרור מעול הכיבוש המאנצ`ורי. הגברים והנשים לבושים בבגדים מסורתיים דל Del)). 

הפסטיבל הוא למעשה תחרויות בשלושה מקצועות, הנקראים "שלושת המקצועות הגבריים": 

היאבקות, ירי בחץ וקשת ומרוצי סוסים 

בפסטיבל שלושת המשחקים, מתרחשות שלוש תחרויות מסורתיות עיקריות: האבקות מונגולית, מרוצי סוסים, וירי בחץ וקשת. מקורו של פסטיבל זה נעוץ עמוק בשורשי התרבות המונגולית הנוודית, עת סימל ונחגג כפסטיבל הקיץ בו נפגשו בני שבטים שונים, המנותקים זה מזה דרך קבע, למספר ימים משותפים של פסטיבל. רבים מהמונגולים הנאדאם הוא הזדמנות חד-שנתית 

להתרועע עם מספר כה רב של אנשים, שאת רבים מהם כלל לא פוגשים במשך השנה כולה. בשאר ימות השנה הם עסוקים בדאגה אינטנסיבית למחייה שוטפת ומשך שבועות רבים במהלך החורף הם נמצאים בבידוד רב והעיסוק המרכזי שלהם הוא פשוט לשרוד. 

הפסטיבל יכול להיות מרכזי באולן בטאר ובסביבתה וגם מקומי בערים שונות ובערי שדה. עניין זה משתנה משנה לשנה. כדרך פסטיבלים אחרים בעולם הפסטיבל המרכזי נגוע קצת בצבעים תיירותיים מקובלים, ואילו במקומות אחרים הוא אותנטי יותר. 

בשלב זה התכנית היא לצפות בפסטיבל באולן בטאר, במקביל אנו בודקים אפשרויות נוספות על ציר הנסיעה.  

 

רכיבה על סוסים במונגוליה 

 

הסוס הינו חלק בלתי נפרד מהתרבות המונגולית. בעבר, הסוסים המונגוליים ורוכביהם המיומנים הם שנתנו יתרון אסטרטגי למסע הכיבושים של ג'ינגיס חאן, ואלו מהווים עד היום מקור גאווה לעם זה. המונגולים באזור הכפרי עדיין משתמשים בסוסים כדי להגיע ממקום למקום, לרעות את עדרי הצאן ואף לתחרות זה עם זה בתחרויות רכיבה מסורתיות. בשל כך לחוות את מונגוליה על גב הסוס זו חוויה אמיתית שיוצרת חיבור חזק בין המטייל ובין ארץ זו. 

הרכיבה תתנהל בקבוצה עם מדריך מונגולי דובר אנגלית. יחד איתנו ירכבו מדריכי סוסים נוספים, אשר יסייעו למשתתפים ברכיבה ויובילו את סוסי המשא הנוסעים את ציוד הלינה והאוכל של הטיול. אין צורך בניסיון קודם ברכיבה על סוסים וצוות המדריכים יעזור למשתתפים להסתגל לרכיבה וליהנות מתחושת החופש המתלווה לרכיבה סוסים מסוג זה.  

המסע כולל רכיבה בנוף פראי של אגמים ויערות, התנסות בדייג, בישול ולינה בתנאי שדה. במהלך הטיול נתארח במהלך אחד מהימים בקרב בני שבט הצאטן – שבט שמתקיים מגידול של איילי צפון וגם היום שומר על אורח חיים נוודי וייחודי. המפגש ייעשה תוך מתן כבוד לתרבות נדירה זו ותוך הקפדה על שמירת טבע וטיול אחראי. 

 

 

לתמונות נוספות בקרו בדף הפייסבוק 

 

 


תאריך 6/08/2015 20:00 - 17/08/2015 18:00
מיקום מונגוליה ארץ השמים הכחולים
מארגן האירוע היפראקטיבי מועדון הסטודנטים פלטינום
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד