צור קשר

כניסה לחברים רשומים

 
3 - מלך הגונגל
חפש את המטמון
4 - טג"ח
1

מסלול אופניים בעמק החולה

מסלול אופניים בעמק החולה (הגדל תמונה)

תחילת מסלול: קיבוץ גונן
סוף מסלול: קיבוץ גונן
דרגת קושי: בינוני +. למנוסים ובעלי יכולת ניווט
מפה: 1:50,000 מס' 1 גולן – חרמון
אורך המסלול: 20-24 ק"מ
נקודות עניין מרכזיות: צומת גונן, גשר החמישה, נחל שוח, תצפיות מעל עין תינה אל עמק החולה, נחל חמדל.

 

המסלול:
נחנה בקיבוץ גונן. נצא עם האופניים דרומה מצומת גונן כק"מ על הכביש. ימינה (מערבה) בדרך עפר רחבה כק"מ וחצי. נגיע ליובל הראשי של נהר החרמון (הירדן) ואיתו נזרום דרומה עד לגשר החמישה. מימיננו הירדן משמאלנו כביש גונן-גדות התוחם את שיפולי מורדות הגולן. הדרך מהירה ללא בעיות מיוחדות. מרחק הנסיעה עד גש החמישה הוא כ- 7 ק"מ. גשר החמישה מעל הירדן מימיננו (מערבית לנו). בנקודה זאת נפנה שמאלה (מזרחה) לאחר כ- 800 מ' נחצה את כביש גונן – גדות. 300-400 מ' מזרחה בשביל ונעבור תעלות מים. הראשונה מימיננו (מדרום לנו) והשנייה משמאלנו (מצפון לנו) מיד אחרי התעלה השמאלית נגיע לצומת טי. שמאלה (צפונה) בצומת כ- 500 מ' עד לעיקול חד מאד ימינה לדרום מזרח בעלייה. נמשיך עם הדרך הזאת כ- 1 ק"מ עד למפגש עם הדרך סימון שבילים בצבע ירוק. נפנה שמאלה (צפונה ונרכב קצת פחות משני ק"מ אל ערוצו הזורם של נחל שוח (שמורת אל פג'ר). זהו מקום מתאים למנוחה קצרה, נישנושון של חטיף. הצצה בתוך הערות הזורם ו...ממשיכים. החצייה של נחל שוח היא בתוך מים וסלעים. כדאי ללכת עם האופניים עליכם. מיד אחר חציית הערוצים הדרך סלעית לאורך כ- 100 מ' ואחריו "נרגעת". זהירות בקטעים האלה. נרכב כ- 2 ק"מ צפונה אל צומת דרכים מסומנות ומפגש עם דרך שסימונה אדום. בדרך נעבור מעל עין תינה. אחרי הצומת בהמשך כק"מ מגיעים לנחל חמדל.
אנו נבחר את הדרך האדומה שחוצה למעלה את נחל נשף ונחל חמדל. ק"מ וחצי בעלייה די קשה לכיוון כללי מזרח בדרך עם כמה פיתולים בהתחלה. אחר כך נרד לערוץ נחל נשף כ- 700-800 מ', נחצה את הערוץ, טפס לשלחה שבין נחל נשף לנחל חמדל ונרד לערוץ נחל חמדל. אורכו של הקטע הזה הוא כ- 500-600 מ'. נחצה את נחל חמדל לשלוחה שבין נחל חמדל לערוצון של נחל פרש. מאות מטרים בודדים ואנחנו במגמת ירידה לכיוון כללי מערבה כ- ק"מ ואחר כך בירידה מתונה לכיוון כללי צפון עוד כחצי ק"מ עד למפגש של הדרך האדומה בה נסענו עם דרך שסימונה הוא כחול.
נמשיך עם הדרך הכחולה כק"מ תחילה צפונה, נחצה שער, ואחר כך מערבה בירידה במקביל לערוץ ואדי אל קצב. פחות מק"מ בירידה מתונה ונגיע אל קודקודו של עיקול חד בכביש 959. שמאלה בכביש ונגיע אל צומת גונן.

סיום.

 

<לתמונות נוספות מהמסלול לחצו כאן>

הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד