משוטטי רדוור - רמת הנדיב למשפחות

 

 

ראשי > טיול שבת

 

המסלול: רמת הנדיב - מדריכה: שחר

אזור הטיול: הכרמל
תאריך הטיול: 9 ביוני 2012
סוג המסלול: מעגלי
רמת קושי: קלה. חלק מהמסלול מתאים לעגלות - עדיף בלי

אורך המסלול:  - כ- 4 ק"מ
משך המסלול: כ- 3 שעות
נקודת מפגש: כניסה לרמת הנדיב

פותחים שולחן לצהרים: פארק הנדיב

שעת מפגש: 09:30 בבוקר
שעת סיום משוערת: 14:30

 

ציוד אישי:

כובע, נעלי הליכה נוחות, בגדים קלים, קרם שיזוף, 2 ליטר מים לאדם לפחות, תרמיל גב קטן, צ'ופרים, ארוחת בוקר וצהרים, מצלמה (מומלץ).

 

תיאור מסלול:

גנים מרהיבים, וילה ביזנטית, מעיינות, תצפית לים ומערה עתיקה.


נתחיל מביקור בגני הזיכרון גנים גדולים שניטעו כאחוזת קבר לברון בנימין אדמונד דה-רוטשילד, אבי היישוב והנדיב הידוע. מדובר בגנים מטופחים ומרהיבים ביופיים הצופים לים. בגן מספר חלקים מעניינים: גן המפלים, גן הורדים, גן הדקלים, גן ריחות ועוד.
נמשיך בטיול רגלי בפארק הטבע במסלול היוצא מרמת הנדיב לחרבת עקב.
מצומת השבילים נלך לעבר חרבת עקב. ההליכה עצמה בתחילה הינה בבתה טיפוסית (שיחים נמוכים) לאזור זה עם מגוון מרהיב של צמחים. השביל ממשיך ונכנס עד מהרה לחורשת ברושים יפה, עד לחרבת עקב.
החורבה, הממוקמת בגובה 142 מטר מעל פני הים, נמצאת על מצוק חוטם הכרמל, חלקו הדרומי-מערבי של הכרמל. באתר שחזור של וילה מהתקופה הביזאנטית (מאות 4-7 לספירה) שנבנתה על גבי וילה מהתקופה הרומית שכנראה חיו בה יהודים. מסביב המתקנים החקלאיים שישמשו לפרנסת אנשי הווילה (גתות, בית-בד וגורן) וכן בור מים ומקווה טהרה. על שפת המצוק יש רחבה עם תצפית נהדרת על הים, מישור החוף, הכרמל וצפון השומרון.
 
לאחר הביקור בחרבת עקב, נמשיך צפונה לאורך המצוק עד שנגיע למפגש עם נחל תמסח. אם נתבונן מנקודה זו מערבה  נראה מעיינות גדולים בין מצוק הכרמל לים, אלו עיינות תמסח, מעיינות שהן זכר לביצות שהיו באזור זה לפני יבושו בשנות החמישים. המים אינם נשאבים מאחר והם מלוחים מדי.

 
נמשיך למערת כבארה, מערה קארסטית (נוצרה עי חלחול המים לקרקע והמסת הסלע הרך בתוכה). במערה נתגלו שרידים של האדם הקדמון מתקופות שעד לפני 150,000 שנים(!!). אחד הממצאים החשובים היה שלד של אדם ניאנדרטלי מלפני 60,000 שנים. לא ניתן להיכנס למערה בעקבות רשת ברזל שהושמה כדי להגן על אוכלוסיית עטלפי הפירות שגרה בה, אך אפשר להתרשם מגודלה ומההסבר על התגליות שבה.
מסיימים את הטיול חזרה ברמת הנדיב.  

 

הערה: המסלול עשוי להשתנות בהתאם לקצב הקבוצה ביום הפעילות. ע"פ החלטת המדריכה.

 

להרשמה מלאו פרטי העובד:

*
*
*
*
*

 


תאריך 9/06/2012 09:30 14:30
מיקום רמת הנדיב
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד