צור קשר

כניסה לחברים רשומים

 
1
3 - מלך הגונגל
חפש את המטמון
4 - טג"ח

נחל קומראן

23/04/2011


נחל קומראן:
תאריך: 23/04/11

שעה: 07:30 בעתיקות קומראן ליד קיבוץ קלי"ה.
סוג המסלול: אתגרי, רמת קושי בהליכה, בינונית, מעגלי.
משך הפעילות: כ- 8 שעות.
ציוד אישי: נעלי הליכה, בגדים קלים ומתאימים לטיול רגלי, סווטשירט, אוכל ומים ליום, תרמיל גב, קרם שיזוף, כפפות עבודה פשוטות.
מיקום הנחל: צפון מדבר יהודה מעט מדרום לקיבוץ קלי"ה.
הגעה וחזרה: עצמית. (ניתן לתאם דרכנו חברים להסעות)

תגליות בקומראן
הוא ישב בצל, רועה ורואה את צאנו. ידיו משחקות, חופרות ומציירות על החול בעצלתיים. לפתע נגעו ידיו במשהו אחר. חפר הוא ומצא מגילה. מכאן מתחילה ההיסטוריה של גילוי המגילות הגנוזות שהוטמנו במערות קומראן וששפכו אור על כיתות ים המלח וכת האיסיים. כמו כן, נמצאה עותק של התנ"ך הקדום ב- 1,000 שנים.

נחל קומראן בין הצפוניים שבנחלי מדבר יהודה הנשפך אל ים המלח, חובה בקרבו מגוון אפשרויות: גם צעידה אל ראשו, גם פעילות אתגרית בנופיו וגם היסטוריה במערותיו וצוקיו. ממפליו תצפיות ייחודיות אל ים המלח. טיול אתגרי ומיוחד המחייב גלישה ב- 4 מפלים גדולים ועוד מעברים קטנים.

נפגשים באתר עתיקות קומראן ברחבת החנייה. לאחר התארגנות קצרה עם ציוד אישי וכללי (ציוד גלישת צוקים) נכנס לאתר ונצעד לאורך אמת המים המשוחזרת. נעבור בין המפלים את המפנה הדרומי של הקניון ונטפס המעלה קצת תלול, אך, לא ארוך למעלה. תצפית יפה אל ים המלח מחכה לנו וגם מערה קטנה. נמשיך לאורך הנחל ונרד לתוכו. מכאן חוזרים לכיוון מזרח בתוך הקניון אל המפל הראשון. נלמד את יסודות הגלישה, נתארגן על ציוד ונגלוש מאובטחים בסדרת המפלים הגדולים והקטנים.

ארוחת צהרים עצמית תשולב בין המפלים. קפה ותה עלינו..

הטיול יצא עם מינימום נרשמים.

יתכנו שינויים בתכנית.

מחיר שוק: 200.00 ש"ח
מחיר : 150.00 ש"ח
החיסכון שלך: 25%
מחיר לחברי מועדון הי
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד