כניסה לחברים רשומים

 
חפש את המטמון
4 - טג"ח
1
3 - מלך הגונגל

מונגוליה - ארץ השמים הכחולים - על גבי ג'יפים אל תרבות מדהימה הולכת ונעלמת, יולי 2020

מונגוליה - מדינה הכלואה בין 2 מעצמות ענק, רוסיה בצפון וסין בדרום, היא ללא ספרק אחת התרבויות האחרונות החיה במרביתה ע"פ אורח חיים לפני מאות שנים. תרבות מרתקת, תושבים מסבירי פנים, נופים מדהימים ו...סיפור ג'נגיס חאן. לטיילים שביניכם, אל תוותרו

 

 

 

 

 

 

ארץ השמים הכחולים- יולי 2020 - מסע שטח ייחודי  ע"ג ג'יפים למונגוליה

 

זאב אפור הזדווג עם איילת השחר וכך נולד המונגולי הראשון – כך המונגולים. זאבים אפורים ישנם, איילות ישנן וגם מונגולים יש לרוב. האמונה, הסיפורים, ההיסטוריה, המחקר והתיעוד שנאספו רק בשנים האחרונות שופכים אור על תרבות מרתקת ומיוחדת במדינה שהציתה את דמיונם של רבים בעולם.

מונגוליה היא ארץ ענקית הממוקמת בין סין לרוסיה, ללא גישה לים, והיא בין המדינות הגבוהות בעולם (1,600 מ' בממוצע). המדינה הינה בעלת אזורים גיאוגרפיים שונים, וביניהם: הרים גבוהים וקרחוני עד, אגמי מים מתוקים ומלוחים, ערבות עשב אינסופיות ומדבר גובי.

מונגוליה היא בין המדינות האחרונות בעולם שהחיים בה נראים כלקוחים מאות שנים אחורה בזמן. התושבים המיוחדים, ה"בתים" בערבה, במדבר ובהר, תנאי הקיום וההישרדות היומיומית הם מהגורמים המושכים טיילים ותיירים לארץ ענקית ומדהימה זו.

גם ההיסטוריה של האימפריה המונגולית בתקופת ג'ינגיס חאן (הכובש הגדול בהיסטוריה העולמית, שכונה – "מלך העולם") ומסעות הכיבושים עם חייליו, שחצו מדינות ויבשות, ניכרים בה עד היום ומהווים מושא לסיפורים, לאגדות, לשמועות ולמסתורין.

במסע נסקור את ההיסטוריה של מונגוליה ואת התהפוכות והשינויים שהתחוללו בה לאורך השנים בתחומי התרבות, הדת והמדינה. כמו כן, יושמו דגשים על סיפורים מיוחדים, על אנשים מיוחדים וגם על "צימוקים" מעניינים רבים נוספים. יותר מהכל...מסע ג'יפים בנהיגה עצמית לשוחרי נהיגת שטח ולמנוסים עם רכבי שטח אמתניים ומיוחדים מסוג ניסאן פטרול או דומיו. חווית נהיגה בערבות העשב, באזורים הרריים, מעברי מים אינסופיים, בוץ, מעברים טכניים, דיונות ועוד. חגיגת נהיגה.

מסע מלך הג'ונגל יתקיים בסוף יולי 2015 במונגוליה. המסע מתוכנן לטיילים מנוסים אוהבי טיולים. המסע במתכונתו הנוכחית הוא ייחודי במבנהו ואיננו עוד מסע, או טיול ג'יפים. המסע מאתגר מבחינות רבות. ראשית, היעד עצמו. אחר כך היקף הטיול, כלומר הקילומטרז'. וגם הנהיגה, הטופוגרפיה, הדרכים, המדבר, המים, הבוץ והאתגרים הטכניים הצפויים במהלך המסלול. הלינה במרבית הלילות תהיה בקמפינגים ובמבנים מונגוליים מסורתיים, למעט היום הראשון והאחרון שיהיו בבתי מלון.

המסע ינוע בשיירה של כלי רכב קשוחים, לא ג'יפונים מכל סוג שהוא....זה גם לא מסע למיתוג מוצר זה או אחר. המסע הוא פשוט פרויקט חוויתי תרבותי ומיוחד.

חשוב לציין:  המסע מתאים למנוסות ומנוסים בלבד. כלומר, משתתפים שוחרי מסעות, סקרנים, בעלי יכולת נהיגה ממושכת בשטח וכד'.

חברת "פלטינום" חברת פלטינום יוזמת המסע, עוסקת בתחום התיירות, האירועים, הכנסים ופרויקטים מיוחדים שנים רבות עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה בפרויקטים קלים ומסובכים בכל פינה בגלובוס.

ניסיון, קשרים, יכולת תכנון וניהול פרויקטים הם לב ליבה של החברה. החברה בעלת קשרים בחברות תעופה, שירותי קרקע ונותני שירותים בכל סוגי הפעילות לכל קהל ומטרה.

הצוות כולל אנשים, טיילים אמיתיים, מנוסים בתחומי פעילות השטח שנים רבות.

 

מסע מלך הג'ונגל ייצא אל מונגוליה, ארץ ענקית הממוקמת בין סין לרוסיה, ללא גישה לים, אחת המדינות הגבוהות בעולם, כ- 1,600 מ' בממוצע מעל פני הים. המסע יתקיים בתוך חלון זמן עונתי של 4 חודשים ויאפשר התרשמות בלתי אמצעית של תקופה שנראית כלקוחה מזמן עבר.

מונגוליה בעלת אזורים גיאוגרפיים שונים. הריה גבוהים ומושלגים בגבהים של למעלה מ- 4,000 מ', ובצפונה - קרחון אימתני, אגמים מלוחים ומתוקים,

בדרומה מדבר גובי הענק וערבות עשב עם סוסי הטאחי המונגוליים המפורסמים.

ההיסטוריה של מונגוליה עם דמותו המפורסמת של ג'ינג'ס חאן ("מלך העולם") ומסעות הכיבושים עם חייליו, הציתו דמיונם של רבים. קומוניזם, תרבות בודהיסטית ועוד הרבה מעבר לכך. זאת מונגוליה.

המסע יתנהל בשיירה ושמירה על כל חוקי הבטיחות כמו בישראל ובכפוף לחוקים במונגוליה. המסע יכלול נהיגה עצמית בשטחים משתנים, מפגש עם אוכלוסיה מונגולית מקומית, הלינה תהיה בגרים (יורטה) מונגוליים נקיים ומסודרים עם מיטות - 2 בגר. בכל רכב יהיו 4  אנשים לאורך המסע.

כלי הרכב: הנסיעה תהיה באמצעות כלי רכב שטח קשוחים ואמיתיים, מאובזרים עם מערכת של הנעה כפולה. כל הרכבים יצוידו במכשירי קשר וציוד מתאים.

 

פרטים כלליים

משך המסע: כ- 12 ימים כולל הטיסות.

תאריכי הטיול: 4-16 ביולי.

 

מחיר למשתתף: יועבר למתעניינים.

 

ההרשמה מותנית בתשלום דמי רישום שיקוזזו ממחיר המסע.

ניתן לשלם באמצעות שיחת טלפון בשעות המשרד: 03-5365054 בתקליט, שלוחה 2.

ניתן לשלוח מייל אלינו, או לשוחח על כל שאלה, או, הבהרה. info@platinum-tours.com

 

 

המחיר כולל: טיסות לאולן בטאר וחזרה, כל הטיול כולל ג'יפים, דלק, ארוחות, הדרכה, לינה בגר מונגולי במהלך הטיול, כניסה לאתרים.

המחיר לא כולל: ביטוח נוסעים, וויזות לסין, עלויות מעברי גבול, הוצאות אישיות, לינה של לילה בבייג'ינג וטיול באתרי בייג'ינג (יסגר עם המטיילים בשלב מאוחר יותר).

 

יתכנו שינויים קלים בימי היציאה והחזרה בהתאם לטיסות.

 

הערה: דמי הרישום לא יוחזרו

 

מספר המקומות מוגבל

ההרשמה מתאימה לכל חובב טיולים, מסעות ונהיגה, בעל רישיון נהיגה בתוקף ומעל גיל 24.

הנהלת "פלטינום" שומרת לעצמה את הזכות לבחור את משתתפי המסע ואינה מתחייבת למספר כלשהו של משתתפים במסע .

מספר המשתתפים במסע מוגבל ביותר ונתון לשיקול דעתה הבלעדי של "פלטינום".

לנרשמים יתקיים מפגש מיוחד והרצאה כחודש וחצי לפני היציאה. במפגש נדבר על המסע, המסלול וכל הפרטים הטכניים.

ההשתתפות בהרשמה מראש למינימום משתתפים. 

 

טלפון בשעות המשרד: 03-5365054

 

למידע וכתבות: http://www.hiperactivi.co.il/?CategoryID=370

 

 

ט.ל.ח.

מחכים לכם,

אורי שחף - מוביל המסע

וצוות הטיול

 

 

 

 


תאריך 4/07/2020 23:00 - 16/07/2020 23:00
מיקום מונגוליה - ארץ השמים הכחולים
מארגן האירוע פלטינום , היפראקטיבי, מועדוני טיולים
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד