כניסה לחברים רשומים

 
1
חפש את המטמון
4 - טג"ח
3 - מלך הגונגל

מונגוליה מסע 4X4 שטח אתגרי אל ארץ השמיים הכחולים, המסע מדהים לחובבי טבע ותרבויות רחוקות

 

 

 

מלך הג'ונגל יולי אוגוסט 2014 - מסע שטח ייחודי למונגוליה

 

זאב אפור הזדווג עם איילת השחר וכך נולד המונגולי הראשון – כך המונגולים. זאבים אפורים ישנם, איילות ישנן וגם מונגולים יש לרוב. האמונה, הסיפורים, ההיסטוריה, המחקר והתיעוד שנאספו רק בשנים האחרונות שופכים אור על תרבות מרתקת ומיוחדת במדינה שהציתה את דמיונם של רבים בעולם.

מונגוליה היא ארץ ענקית הממוקמת בין סין לרוסיה, ללא גישה לים, והיא בין המדינות הגבוהות בעולם (1,600 מ' בממוצע). המדינה הינה בעלת אזורים גיאוגרפיים שונים, וביניהם: הרים גבוהים וקרחוני עד, אגמי מים מתוקים ומלוחים, ערבות עשב אינסופיות ומדבר גובי.

מונגוליה היא בין המדינות האחרונות בעולם שהחיים בה נראים כלקוחים מאות שנים אחורה בזמן. התושבים המיוחדים, ה"בתים" בערבה, במדבר ובהר, תנאי הקיום וההישרדות היומיומית הם מהגורמים המושכים טיילים ותיירים לארץ ענקית ומדהימה זו.

גם ההיסטוריה של האימפריה המונגולית בתקופת ג'ינגיס חאן (הכובש הגדול בהיסטוריה העולמית, שכונה – "מלך העולם") ומסעות הכיבושים עם חייליו, שחצו מדינות ויבשות, ניכרים בה עד היום ומהווים מושא לסיפורים, לאגדות, לשמועות ולמסתורין.

במסע נסקור את ההיסטוריה של מונגוליה ואת התהפוכות והשינויים שהתחוללו בה לאורך השנים בתחומי התרבות, הדת והמדינה. כמו כן, יושמו דגשים על סיפורים מיוחדים, על אנשים מיוחדים וגם על "צימוקים" מעניינים רבים נוספים. יותר מהכל...מסע ג'יפים בנהיגה עצמית לשוחרי נהיגת שטח ולמנוסים עם רכבי שטח אמתניים ומיוחדים מסוג ניסאן פטרול. חווית נהיגה בערבות העשב, באזורים הרריים, מעברי מים אינסופיים, בוץ, מעברים טכניים, דיונות ועוד. חגיגת נהיגה.

מסע מלך הג'ונגל יתקיים בסוף יולי 2014 במונגוליה. המסע מתוכנן למנוסים בלבד במתכונתו הנוכחית. הוא ראשוני בייחודו ובמבנהו ואיננו עוד מסע, או טיול ג'יפים. מלך הג'ונגל יהיה מאתגר מבחינות רבות. ראשית, היעד עצמו. אחר כך היקף הטיול, כלומר הקילומטרז'. וגם הנהיגה, הטופוגרפיה, הדרכים, המדבר, המים, הבוץ והאתגרים הטכניים הצפויים במהלך המסלול. הלינה במרבית הלילות תהיה בקמפינגים ובמבנים מונגוליים מסורתיים, למעט היום הראשון והאחרון באולן בטר.

הקולינריה תהיה ממיטב מסורת השטח. כלומר, דמיון רב, תעוזה וקריאטיביות. נשכים, נצא לדרך, נבלה בהפסקות ונלך לישון עם קפה חזק, תמיד.

המסע ינוע בשיירה של כלי רכב קשוחים, לא ג'יפונים מכל סוג שהוא....זה גם לא מסע למיתוג מוצר זה או אחר. המסע הוא פשוט פרויקט חוויתי ומיוחד. זהו מסע של פעם בחיים, אבל אחריו יהיה עוד אחד של פעם בחיים...ואחריו עוד אחד של פעם בחיים.

חשוב לציין: קטגוריית מלך הג'ונגל הינה קטגוריה המתאימה למנוסות ומנוסים בלבד. כלומר, משתתפים שוחרי מסעות, סקרנים, בעלי יכולת נהיגה ממושכת בשטח וכד'.

חברת "פלטינום" חברת פלטינום יוזמת המסע, עוסקת בתחום התיירות, האירועים, הכנסים ופרויקטים מיוחדים שנים רבות עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה בפרויקטים קלים ומסובכים בכל פינה בגלובוס.

ניסיון, קשרים, יכולת תכנון וניהול פרויקטים הם לב ליבה של החברה. החברה בעלת קשרים בחברות תעופה, שירותי קרקע ונותני שירותים בכל סוגי הפעילות לכל קהל ומטרה.

צוות ההיגוי כולל אנשים, טיילים אמיתיים, מנוסים בתחומי פעילות השטח, משתתפי ראלי דקאר והפרעונים ומארגני מסעות, ופעילויות שנים רבות.

פרויקט מלך הג'ונגל ממלא חלל שייתן מענה לטיילים וחובבי השטח האמיתיים.

היעד: מסע מלך הג'ונגל ייצא אל מונגוליה, ארץ ענקית הממוקמת בין סין לרוסיה, ללא גישה לים, אחת המדינות הגבוהות בעולם, כ- 1,600 מ' בממוצע מעל פני הים. המסע יתקיים בתוך חלון זמן עונתי של 4 חודשים ויאפשר התרשמות בלתי אמצעית של תקופה שנראית כלקוחה מזמן עבר.

מונגוליה בעלת אזורים גיאוגרפיים שונים. הריה גבוהים ומושלגים בגבהים של למעלה מ- 4,000 מ', ובצפונה - קרחון אימתני, אגמים מלוחים ומתוקים,

בדרומה מדבר גובי הענק וערבות עשב עם סוסי הטאחי המונגוליים המפורסמים.

ההיסטוריה של מונגוליה עם דמותו המפורסמת של ג'ינג'ס חאן ("מלך העולם") ומסעות הכיבושים עם חייליו, הציתו דמיונם של רבים. קומוניזם, תרבות בודהיסטית ועוד הרבה מעבר לכך. זאת מונגוליה.

המסע: מסע מלך הג'ונגל יתנהל בשיירה ושמירה על כל חוקי הבטיחות כמו בישראל ובכפוף לחוקים במונגוליה. המסע יכלול נהיגה עצמית בשטחים משתנים, מפגש עם אוכלוסיה מונגולית מקומית, בישול ולינה בתנאי שדה. בכל רכב יהיו צוותים של 4 משתתפים קבועים לאורך המסע.

כלי הרכב: הנסיעה תהיה באמצעות כלי רכב שטח קשוחים ואמיתיים, מאובזרים עם מערכת של הנעה כפולה. כל הרכבים יצוידו במכשירי קשר וציוד מתאים.

משך המסע: כ- 12 ימים כולל הטיסות.

תאריכי יציאה: 30 ביולי - 12 לאוגוסט 2014.

יתכנו שינויים קלים בימי היציאה והחזרה בהתאם לטיסות.

מספר המקומות מוגבל. המשתתפים: ההרשמה למסע "מלך הג'ונגל" מתאימה לכל חובב טיולים, מסעות ונהיגה, בעל רישיון נהיגה בתוקף ומעל גיל 24 .

ההשתתפות במסע מלך הג'ונגל במתכונתו המתוכננת מיועדת למנוסים בלבד.

הנהלת "פלטינום" שומרת לעצמה את הזכות לבחור את משתתפי המסע ואינה מתחייבת למספר כלשהו של משתתפים במסע או למספר המחזורים. מספר המשתתפים בכל מסע מוגבל ביותר ונתון לשיקול דעתה הבלעדי של "פלטינום".

בחודש יוני יתקיים מפגש ראשון למשתתפי המסע. במפגש נדבר על המסע, המסלול וכל הפרטים הטכניים.

למעוניינים בפרטים נוספים נא לשלוח מייל לאורי: uris@platinum-tours.com

טלפון בשעות המשרד: 03-5365054

 

מחכים לכם,

צוות הטיול

 

 

 

 

למצגת מלאה של תמונות ופרטים נוספים על המסע - לחץ כאן  למצגת מלאה של תמונות ופרטים נוספים על המסע - לחץ כאן

תאריך 30/07/2014 - 12/08/2014
מארגן האירוע היפראקטיבי מסעות סדרת מלך הג'ונגל
הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד