צור קשר

כניסה לחברים רשומים

 
4 - טג"ח
3 - מלך הגונגל
חפש את המטמון
1

מחרבת חלוצה לעזוז - סיפור דרך

 
     

 

 

 

 

מרחבים פתוחים, שקטים ומופלאים של חול נקי וזהוב
שמורות חולות ניצנה, עגור, שונרה
אופי הטיול: חולות, דיונות, אתרים ארכיאולוגים, נחל לבן ודובדבנצ'יק בסוף

 

הערות והנחיות:
1. מינימום כלי רכב ליציאה לטיול: 2
2. סוג כלי הרכב: 4X4, עדיף לבעלי רכבי שטח חזקים
3. ציוד חובה: כל מה שצריך לטיול שטח חזק + עדיפות לצמיגים בעלי פרופיל חלק, רצועת גרירה ו/או כננת. קומפרסור טוב + מד לחץ אוויר, צמיגים שמורים וצמיג רזרבי טוב, משטחי חילוץ, או לוחות עץ למקרה של התחפרות בחול, ג'ק נורמלי מתאים לשטח עם לוח עץ עבה.
4. מפת סימון שבילים מספר 16 / GPS
5. מומלץ לצאת בשעה מוקדמת מנקודת היציאה
6. לצאת רק בסופי שבוע וחגים ולבדוק תיאום מול הרשויות
7. הכנות בכניסה לשטח: הורדת אוויר מהצמיגים
8. הנסיעה רק בדרכים המסומנות בלבד

נקודת מפגש: קיבוץ רביבים על כביש מס' 222
נקודת סיום: 4 ק"מ מכביש הכניסה להר קרן מכביש מס' 211 מצומת אשלים לניצנה
מרחק בשטח: כ- 50 ק"מ ללא מרחקי הכביש

 

1. נצא מקיבוץ רביבים ונפנה שמאלה צפון-מערב לכיוון קיבוץ צאלים כ- 7 ק"מ עד למפגש ופנייה שמאלה לדרום מערב עם דרך המסומנת בסימון שבילים כחול, במקום נמצא גם גן לאומי חורבות חלוצה.

 

2. נכנסים לדרך עפר חולית שאורכה כ- 17 ק"מ ונקראת גם דרך הצליינים, או, ציר החוות החקלאיות: זכר לימים עברו מהתקופה הנבטית שהורישה לתקופה הרומית ביזנטית שיטות לאגירת מים וחקלאות מדברית. הדרך עם אפיון גלי ומישורי ברובו שרק ערוצי הנחלים חוצים וחורצים את הדרכים, כדאי לשמור על כל כללי הנהיגה והעצירה (לא בולמים באגרסיביות, כי שוקעים באגרסיביות, עוצרים בעדינות במגמת ירידה על משטח קשה יחסית, נהיגה בהילוכים גבוהים במידת האפשר וכד').
מדרום לשביל חרבת חלוצה ומימין לשביל חורשת איקליפטוסים, הנהיגה לאורך כ- 17 ק"מ מלהיבה עד לצומת טי בצבע אדום. בסמוך לה עץ שיטה.


3. פונים ימינה לכיוון צפון מערב על דרך שסימונה אדום כ- 2 ק"מ עד לצומת דרכים עם דרך שסימונה שחור החוצה את הדרך האדומה מצפון מזרח לדרום מערב. נמשיך על הדרך האדומה עוד כ- 4 ק"מ עד למפגש עם דרך כחולה שחוצה את הדרך מצפון מזרח לדרום מערב.

 

4. נפנה שמאלה בדרך הכחולה כ- 13-14 ק"מ עד למפגש עם כביש משובש, נפנה שמאלה ונחצה את נחל לבן, דרומה כמה מאות מטרים עד לחניון הלילה של באר מלכה למנוחה, קפה וארוחת צהרים.


5. נרד לנחל לבן לקטע נהיגה מלהיב לכיוון מזרח על דרך שסימונה אדום. הדרך תחצה את נחל לבן מספר פעמים עם נסיעה בינות צומח מדברי ומעברים יפהפיים, נגיע אל הדובדבנצ'יק לאחר 6 ק"מ מבאר מלכה. "הדיונה". משמאלנו דיונה ענקית של כמה עשרות מטרים. מומלץ לחנות את כלי הרכב בצידי הדרך ולטפס אל הדיונה ולהשתולל קצת. קצת חול זהוב בכל חריץ לא יזיק.

 

      


6. 7 ק"מ נוספים ונצא אל הכביש שמוביל צפונה להר קרן. נפנה ימינה כ- 4 ק"מ עד לכביש ב"ש-ניצנה.

סיום מסלול.

 
כחול – 17 ק"מ.
אדום – 6 "מ
כחול – 13-14 ק"מ
נחל לבן – 13 ק"מ עד לכביש 
 

 

הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד