צור קשר

כניסה לחברים רשומים

 
חפש את המטמון
1
3 - מלך הגונגל
4 - טג"ח

מסלול קל לאורך נחל חרמון

מסלול קל לאורך נחל חרמון (הגדל תמונה)

סוג המסלול: מעגלי.
תחילת מסלול: קיבוץ כפר בלום / שדה נחמיה.
סוף מסלול: קיבוץ כפר בלום / שדה נחמיה
דרגת קושי: קל +. מתאים למשפחות עם ניסיון קל ברכיבה על אופניים.
מפה: 1:50,000 מס' 1 גולן – חרמון.
אורך המסלול המלא:  12-14 ק"מ.

אורך המסלול הקצר והקליל:  כ- 8 ק"מ. מסלול הלוך ושוב, מכפר בלום דרך שדה נחמיה לאורך נחל חרמון עד למפגש עם כביש 918 וחזרה באותה דרך.

 

נקודות עניין מרכזיות: גדת הירדן, צד מזרח של הירדן, על הרצפה עשרות פסוקים מהתנ"ך על הירדן. נקודות עניין לאורך נחל חרמון. כולל נקודות רחצה על הנחל כמו שביל הצפצפות וחניון הדקל. אנדרטת חללי אסון המסוקים ליד שאר ישוב, גדת נחל שניר.

חנייה: חניון ליד גשר יוסף בין כפר בלום לשדה נחמיה על כביש 9779.

 

מסלול:
נעלה על האופניים וניסע מהגשר לכיוון שדה נחמיה על גדתו הימנית של הירדן. נעבור כמעט מיד את אתר הקיאקים של שדה נחמיה משמאלנו ומיד אחריו נכנס שמאלה לדרך על הירדן. הדרך יפהפייה, נוחה לרכיבה על אופניים עם צמחייה רבה הכוללת צמחית נחלים וגם כמה "מנהרות" קנים. אחרי כחצי ק"מ תראו משמאל גשר מעל אפיק הנחל. כאן יש את מפגש הנחלים דן וחרמון. נמשיך באותה מגמה וגם המלצה: במקומות שאפשר תטבלו בירדן הזורם. 4 ק"מ בערך משדה נחמיה נגיע אל הכביש. נמשיך בדרך אופניים מצידו הצפוני של כביש 9779, נעבור את הפנייה לשאר יישוב ונגיע לצומת טי. (כביש קריית שמונה – שניר מס' 99). מצד ימין נזהה את האנדרטה לזכרו של סא"ל שמואליק אדיב. לידו דרך לכיוון צפון מזרח מקבילה לכביש 99.דרך זאת תוביל אותנו לאתר אנדרטת אסון המסוקים. מומלץ לבקר באתר הייחודי.
נחזור חזרה לצומת. מכאן בחירה בין המשך המסלול לבין חזרה באותה דרך.
ההמשך לכיוון קריית שמונה כ- 3 ק"מ על הכביש עד לצומת הפנייה שמאלה – דרומה לבית הלל. את היו זהירים מאד בקטע רכיבה זה. נפנה לבית הלל ולאחר כק"מ וחצי ממש ליד הבתים הראשונים נפנה שמאלה אל גדת נחל שניר בדרך יפה. נמשיך לאורך הנחל כ- 4-5 ק"מ עד לחניון עם הרכב.
 

<לתמונות נוספות מהמסלול לחצו כאן>

הדפס אותי
עבור לתוכן העמוד