צור קשר

כניסה לחברים רשומים

 
4 - טג"ח
חפש את המטמון
3 - מלך הגונגל
1

חופשי במעמקים

חופשי במעמקים (הגדל תמונה)

צלילה חופשית

צלילה חופשית היא פעילות אשר נעשית בתוך המים, תוך כדי עצירת נשימה. הצולל לא נעזר בעזרי הנשמה אלא משתמש באוויר אשר בריאותיו.
לחלקנו צלילה חופשית היא דרך ליהנות ממעמקי הים ללא צורך בציוד צלילה מסורבל, כבד ולא נוח, אחרים רואים בצלילה חופשית ספורט אתגרי שהייחודיות בו היא השלווה העמוקה והשקט המנוגדים לכל סוגי הספורט האתגרי, ויש מי שעבורו צלילה חופשית היא כלי לצייד תת-מימי.

סגנונות שונים
צלילה חופשית מחולקת לשמונה סגנונות שונים, כאשר לכל סגנון שיא אשר נקבע בתחרות רשמית.
משקולות קבועות סגנון הצלילה הנפוץ בעולם כיום. בסגנון זה כמות המשקולות אותן נושא הצולל קבוע למשך כל הצלילה. לצולל מותר להיעזר בסנפירים או במונופין (חד סנפיר).
ללא עזרים בסגנון זה הצולל נעזר בידיו וברגליו על מנת להעמיק ולחזור חזרה לפני המים, ללא סנפירים ומבלי לגעת בחבל. גם בסגנון זה תקף עיקרון המשקולות הקבועות.
משיכת חבל בסגנון זה הצולל נעזר בחבל על מנת לרדת ולעלות (ללא סנפירים). בסגנון זה תקף עיקרון המשקולות הקבועות.
משקולות משתנות הצולל נעזר במשקולת (השוקלת עד שליש ממשקל גופו) על מנת להעמיק ומשחרר אותה בהגיעו לעומק הרצוי. את העלייה חזרה לפני המים מבצע הצולל בעזרת סנפירים או משיכה בחבל.
ללא גבולות כאן נעזר הצולל במשקולת (ללא הגבלת משקל) על מנת להעמיק ועוזב אותה בעומק הרצוי. בעליה, הצולל משתמש במצנח אשר מתמלא באוויר ומעלה אותו למעלה.

הסגנונות הבאים מתבצעים בבריכה
דינאמי עם סנפירים על הצולל לעבור את המרחק (האופקי) הגדול ביותר מתחת לפני מים בנשימה אחת, תוך שימת דגש על כך שאף חלק בגופו לא ייצא מהמים עד לסיום הצלילה.
דינאמי ללא סנפירים אותו הרעיון כמו בסגנון הדינאמי, רק ללא סנפירים.
עצירת נשימה סטטית על הצולל לעצור את נשימתו לזמן ארוך ככל האפשר, כשפניו מתחת לפני המים.

הרבה אנשים תוהים מדוע לבחור בענף ספורט נועז מסוג זה. כשואלים אותי, אני בדרך כלל עונה כי למדתי איך לעוף, להחליק מבלי ליפול. זוהי הצלילה החופשית – צלילה לעומק ההוויה.
 
התחרות האחרונה בשארם:

 

 

 

 

Alon Rivkind
972-52-6699671

הדפס אותיצור קשר
עבור לתוכן העמוד