צור קשר

כניסה לחברים רשומים

 
4 - טג"ח
חפש את המטמון
1
3 - מלך הגונגל

הבטחות צריך לקיים - סיפור טיסה מהתבור למושבה כנרת

הבטחות צריך לקיים - סיפור טיסה מהתבור למושבה כנרת  (הגדל תמונה)

בסוף עונת קיץ 2007, לאחר יום טיסות במבוא חמה, התארחנו כמה חברים ממועדון עגור אצל משה גרד, הנקרא  בפי חבריו המרחפים "היפה". משה גר במושבה כנרת, על המדרונות הדרום מערביים של בקעת כנרות. בדיוק כשישבנו על המרפסת הרחבה המשקיפה על הכנרת ובעיקר על עמדת ההמראה במבוא חמה, אמרתי למשה: "תראה, הרחבה מול ביתך עם עצי הזית הצעירים היא קלאסית לנחיתה", והבטחתי לו שבקרוס הראשון שאבצע מהתבור לכיוון מבוא חמה אני נוחת לו בחצר!
ביום שבת, 19 באפריל 2008, לפני ליל הסדר, יצאנו לטוס מוטי נחתומי, אסף ורבין ואנוכי. בדרכנו להר תבור בחנו את מזג האוויר ואמרנו "טוב, נגיע לתבור, נחתום ונחזור הביתה", מכיוון שהייתה אינוורסיה בגובה הצמרות, רוח די חזקה מהגזרה המערבית וראות גרועה ביוצר. אמרתי למוטי: "אם יהיה אפשרי ונצא לקרוס אני נוחת אצל משה בחצר" (הבטחות צריך לקיים). הגענו בשעה 10:00 להר תבור וכבר ראינו מצנח באוויר ואחר כך נוספו עוד כמה. התנאים היו לא יציבים, החבר'ה עלו וירדו, בקיצור - לא תנאים למצנח. 
 

בסביבות השעה 11:00 המראתי. כיוונתי את מד הגובה ל-400 מטר (גובה משוער של גובה העמדה לגובה הים). התחלתי בטיפוס ודי מהר התייצב הגובה על כ-600 מטר מעל פני הים בקירוב. מאוחר יותר טיפסתי ל-750 מטר ואחר כך ירדתי ל-550 מטר, כך שהיה די מעניין. בשלב מסוים היינו כ-10+ מצנחים באוויר, מה שצייר את הטרמיקות די יפה. בסביבות 11:45 תפסתי טרמיקה די יציבה בחלק הצפוני של ההר ויצאתי איתה. הגעתי לגובה של כ-800 מטר והיא נגמרה לי. פניתי לכפר תבור ומצאתי עוד חברה טרמלית שהעלתה אותי ברצף של +1 ל-900  מטר כשלא הייתה כמעט סחיפה, מה שהפך את הטיסה למהנה ביותר. התקדמתי באיטיות לעמק יבנאל, גולש לעמק ויורד ל-700 מטר, תופס לי אחת חמודה שמעלה אותי ל-1,135 מטר שזה השיא של הטיסה, מכיוון שאני בבסיס האינוורסיה המציירת פס שחור לרוחב הרקיע. כאן כבר היה לי ברור שאני הולך לעמוד בהתחייבות שנתתי. מכאן שמתי פעמיי למטרה ברורה: ביתו של משה גרד, "היפה". גלשתי ממרכז עמק יבנאל ונכנסתי לבקעת כנרות בגובה של כמעט 700 מטר. ראיתי כמה מצנחים חוצים את הכנרת לכיוון מבוא חמה אבל אותי זה לא עניין, הייתי נעול על ביתו של "היפה".
ריחפתי מעל הבית בגובה של כ-700 מטר מעל פני הים (ביתו של משה, נתברר אחר כך, נמצא 160 מטר מתחת לפני הים). כאן נתקלתי בבעיה: הדופן הדרום מערבית של העמק ירתה טרמיקות ברצף ובעוצמה שלא חפצתי בהם. חיפשתי זרם אוויר יורד ובסוף מצאתי אותו. לאחר כ-10 דקות של חיפוש התמרכזי עליו והוא הוריד אותי בבטחה למטע הזיתים הצעיר שמול ביתו של משה גרד "היפה".
אספתי את המצנח והנחתי אותו מאחורי הבית. ניגשתי לדלת וצלצלתי בפעמון. משה פתח את הדלת ואמר "היי, תיכנסו". אמרתי לו שאני לבד והוא לא האמין ויצא החוצה לברר אם אני עובד עליו. אמרתי לו: "באתי לקיים את ההבטחה". הבחור לא האמין ויצא לאחורי הבית, שם ראה את המצנח הפרוש על הקרקע והתלהב.
הבטחות יש לקיים!
הטיסה נמשכה 1:35:25 שעות, גובה מרבי 1,134 מטר. טרמיקה +4  מכסימלית, שקיעה מכסימלית (בהנמכה )- 4.   
 

 

כתב - ארנון הר לב, מנהל בית הספר עגור מצנחי רחיפה, רחוב

 בן אליעזר 49/8 רמת גן, טל': 054-2454346, מייל: harlev@bezeqint.net
דרג את הכתבהדירוג כתבה הבטחות צריך לקיים - סיפור טיסה מהתבור למושבה כנרת : ציון 1 מתוך 5
ציון 1 מתוך 5ציון 2 מתוך 5ציון 3 מתוך 5ציון 4 מתוך 5ציון 5 מתוך 5
1 מדרגים
הדפס אותיהוסף תגובהצור קשר
עבור לתוכן העמוד